Główny Inspektor Sanitarny przekonuje Polaków, że wirus nie jest wyimaginowany, istnieje i może stanowić duże zagrożenie dla wielu osób.

Polacy obawiają się powrotu do noszenia maseczek w przestrzeni publicznej wszędzie, w tym również na powietrzu. Co sądzi o takiej możliwości szef GIS?

Profesor Jarosław Pinkas był rozmówcą programu „newsroom” Wirtualnej Polski i postanowił wypowiedzieć się wprost na temat tego, czy możliwy jest powrót do dużych restrykcji znanych z początku pandemii, w tym obowiązku noszenia maseczek ochronnych w każdym miejscu przestrzeni publicznej, w tym na powietrzu.

Wielu wirusologów i ekspertów w dziedzinie przekonuje, że powinno się przywrócić taki obowiązek. Czy będzie to miało miejsce?

– Co do obowiązku, zacznijmy mówić o tym, żebyśmy byli przekonani, że ta maseczka służy nam i służy innym, a jej nienoszenie jest przejawem egoizmu. Wirus to nie jest wymysł, istnieje, możemy go zbadać. Ludzie na covid-19 umierają – przekonywał w programie "Newsroom WP" Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Szef GIS o obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Stwierdził, że jej nienoszenie jest objawem egoizmu

Zdaniem szefa GIS, spora liczba osób przekonuje, że pandemia to wymysł, przez co z pełną świadomością ignoruje restrykcje sanitarne, co ma wpływ na nowe zakażenia.

Jak przekonuje Jarosław Pinkas, nienoszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej powinno wyjść z mody, lecz nie ma na razie dyskusji o zaostrzaniu przepisów, gdyż trwa obserwacja społeczeństwa.

Może to być jednak możliwe przy okazji spekulowanej drugiej fali koronawirusa i wówczas dyskusja na ten temat może zostać podjęta. Sanepid sprawdza sytuację epidemiologiczną i w ten sposób podejmuje stosowne działania.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY