Rośliny doniczkowe to najbardziej popularny element dekoracyjny w naszych domach, ale nie tylko dekoracja to ich walor – mają również zadanie w odświeżaniu i jonizowaniu powietrza.

Jednak nie wszyscy z nas potrafią zadbać o domowe kwiaty, aby wyglądały pięknie. Osoby, które lubią ogrodnictwo i mają rękę do kwiatów mają swoje sprawdzone przez lata rozwiązania, które pomagają w utrzymaniu roślin doniczkowych w dobrej kondycji.

Jak mieć zawsze piękne wyglądające kwiaty w domu? Kilka sprawdzonych trików się przyda!

Choć może to oczywiste to niezwykle istotne jest właściwe i regularne podlewanie kwiatów. Jednak niektóre gatunki nie wymagają zbyt częstego wlewania wody do donicy. Takie rośliny jak skrzydłokwiaty, paprocie czy azalie dość często, a sukulenty (np. aloes, kaktusy czy zamiokulkas) znacznie rzadziej. Często trudno jednak dopasować ilość wody. Jak ułatwić sobie sprawę?

Jeśli zapominamy o podlewaniu warto umieścić w donicy zwykłą gąbkę i przyciąć ją na szerokość donicy. Nasączona wodą gąbka spowoduje, że wilgoć w odpowiedniej ilości będzie zachowana. Zamiast tego można stosować hydrożel ogrodowy.

Zapobiegnięciu zbyt dużej ilości wody pomagają otwory odpływowe w donicy. Lepsze bowiem jest przesuszenie niż zalanie podłoża. Jeśli w naszej donicy nie ma dziurek, a jest plastikowa to warto rozgrzanym gwoździem je przebić lub zrobić to śrubokrętem. Ważne, aby donica miała na dnie warstwę drenażu – drobne kamyczki, potłuczona ceramika, porcelana lub keramzyt.

Czy istnieją naturalne nawozy? Jak przekonuje serwis Tipy Interia, oczywiście – są to m.in. wywar z gotowanych odpadków, woda po gotujących się jajkach (ma w sobie wapń) bądź wywar z kawy lub same jej fusy. Domowy nawóz nie powinien zawierać soli!

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY