W trakcie pogrzebu w Krakowie Wojciecha Grzeszka, jednego z najważniejszych działaczy „Solidarności” doszło do zaskakującej sytuacji. Bieg ceremonii przerwano, aby odczytać list, którego nadawcą był prezydent Polski, Andrzej Duda. Treść odezwy podczas ostatniego pożegnania opozycjonisty odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski. W jaki sposób wspominał Wojciecha Grzeszka prezydent?

Prezydent nie był w stanie przyjechać na mszę pogrzebową celebrowaną przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, która odbyła się w Bazylice Mariackiej. Andrzej Duda postanowił jednak przekazać specjalny list, którego treść została odczytana w trakcie ceremonii.

Prezydent Andrzej Duda przekazał specjalny list, który odczytano podczas pogrzebu Wojciecha Grzeszka, znanego działacza „Solidarności”. Co napisał prezydent?

Dokument został odczytany przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciecha Kolarskiego. Jak informuje serwis Goniec, Wojciech Grzeszek zmarł w wieku 67 lat, było walczył z ciężką chorobą. Był samorządowcem i szefował małopolskiej „Solidarności”.

Andrzej Duda wyraził głęboki żal po śmierci Wojciecha Grzeszka i zaznaczył, że działacz i polityk kierował się w życiu wielkimi wartościami, jak „wolność narodu i niepodległość Ojczyzny, swobody obywatelskie i godność człowieka”.

Wśród zasług samorządowca prezydent wymieniał zaangażowanie w działania ochrony zdrowia, kwestię polityki prorodzinnej i społecznej, a także walkę o wspólne dobro. Andrzej Duda przekazał rodzinie i bliskim zmarłego serdeczne kondolencje.

Wojciech Grzeszek urodzony w 1954 roku w Krakowie w szeregi „Solidarności” wstąpił w 1980 roku, a po ogłoszeniu stanu wojennego postanowił zająć się kolportażem wydawnictw podziemnych,. Już w wolnej Polsce, w 2001 roku został przedstawicielem „Solidarności” Regionu Małopolski w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, a potem jej wiceprzewodniczącym.

Instytut Pamięci Narodowej nadał Wojciechowi Grzeszkowi w 2015 roku tytuł „Świadka historii”.

Jak informował portal "Życie PL": BEATA TADLA WYZNAŁA, ŻE MIAŁA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE. POPULARNA DZIENNIKARKA OSTRZEGA PRZED IGNOROWANIEM TYCH OBJAWÓW. SKUTKI MOGĄ BYĆ POWAŻNE

Przypomnij sobie: KORONAWIRUS NIE DAJE ZA WYGRANĄ! CZY WARIANT DELTA ZMUSI NAS DO POWROTU DO ZDALNEGO NAUCZANIA? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PROFESOR ANDRZEJ HORBAN

Portal "Życie PL" pisał również: BYŁY METROPOLITA GDAŃSKI REALIZUJE SIĘ W NOWEJ ROLI. WIADOMO CO ROBI ABP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ PO SANKCJACH Z WATYKANU I JAKIE DOSTAJE WYNAGRODZENIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEBYWAŁA WIADOMOŚĆ DO ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! UWIELBIANY PIŁKARZ POSTANOWIŁ PODZIELIĆ SIĘ ZE ŚWIATEM NIETYPOWYM LISTEM. AUTOREM DZIEWIĘCIOLETNI FAN