Jak donosi serwis SuperBiz SE, Polacy mają się czego obawiać. W 2021 roku wiele wskazuje na to, że polskie zadłużenie przekroczy psychologiczną granicę 1,5 biliona złotych. Niestety, kwota ta się nie zatrzyma i będzie rosnąć.

Na jednego mieszkańca dług publiczny wynosi już 37 783 złote i nie widać, by ta suma miała się zatrzymać lub zmaleć. Na ten problem ogromny wpływ ma kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem.

Rośnie dług Polski. W 2021 roku sięgnie już 1,5 BILIONA złotych!

Niestety, nie są to dobre informacje. Zgodnie z najnowszymi danymi rośnie gwałtownie licznik długu publicznego i obecnie na każdego polskiego obywatela przypada 35 tysięcy złotych.

Niestety, to jednak nie koniec. Już w 2021 roku dług publiczny będzie rósł i przekroczy psychologiczną barierę 1,5 biliona złotych. Przez to zadłużenie na osobę zwiększy się aż do około 40 tysięcy złotych. To prawdziwy rekord i niedobre informacje dla wszystkich Polaków.

Eksperci przekonują, że na bardzo szybki wzrost zadłużenia ma wpływ obecnie kryzys gospodarczy wywołany pandemią koronawirusa.

Jak wynoszą analizy, dług ma również być rekordowo wysoki wobec PKB – w kolejnym roku wyniesie 64.7 proc PKB. To oznacza, że znajdziemy się powyżej limitu określonego dla państw zrzeszonych w Unii Europejskiej.

Niestety, część kosztów długu publicznego będzie ponosić w formie rozmaitych dodatkowych opłat, podatkowych czy innych obciążeń finansowych nałożonych przez państwo. Będzie to miało również wpływ na ograniczenie zbędnych wydatków skarbu państwa.

Jeśli wciąż będzie trwało pogłębianie zadłużenia Polski to może zakończyć się bankructwem. Czy to oznacza koniec 500 plus i innych świadczeń socjalnych? To okaże się w kolejnych miesiącach.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY