Sześćdziesięciu oburzonych parafian złożyło skargę w sprawie własnego proboszcza, który zdecydowanie nadużywa władzy dzieląc ich zdaniem parafian na lepszych i gorszych, a co gorsze - obraża i poniża dzieciaki podczas lekcji religii.

Oburzająca sytuacja nie jest jedyną, w której ksiądz robi co chce i sądzi, że jest bezkarny

Atmosfera w parafii w Rudnie stała się tak gęsta, że można ją ciąć przysłowiowym nożem. Mnóstwo skarg zostało napisanych w sprawie miejscowego proboszcza, ks. Wojciecha Kamińskiego, który zdaniem wielu parafian, jego zachowanie stanowczo odbiega od dopuszczalnego i normalnego.

Przedstawione przez mieszkańców Rudna historie z duchownym w roli głównej nie mieszczą się w głowie. - Ksiądz dzieli parafian na lepszych i gorszych. Jedni mogą żyć na "kocią łapę" bez ślubu kościelnego i jest dobrze, a drugich w takiej samej sytuacji życiowej się piętnuje - wymienia jedna z oburzonych wiernych.

Wzburzeni przez całą sytuację parafianie opowiadają, że ksiądzu zdarza się odmówić udzielenia sakramentów obywatelom żyjącym bez ślubu kościelnego, a co gorsze, odmawia udzielenia sakramentu chrztu dzieci tych właśnie rodziców, którzy nie przysięgali sobie przed ołtarzem.

Ponad to, duchowny często pozwala sobie na obrażanie dzieci podczas lekcji religii. Wielu parafian z obawy przed zemstą ze strony panoszącego się duchownego, złożyło swoje skargi anonimowo, w przeciwieństwie do pani Elizy, która nie bała się podpisać na skardze złożonej w Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

Kuria niestety jak dotąd nie podemuje działań twierdząc, że niemal sześćdziesiąt podpisów złożonych pod skargą, to za mało, by mysleć o wyciąganiu konsekwencji. Jednocześnie zdają się ignorować zmniejszającą się drastycznie ilość wiernych uczęszczających na mszę świętą. Pani Eliza wyjaśnia swoją odwagę - Przestałam milczeć kiedy proboszcz nie dopuścił mojej córki do I Komunii Św. Biała sukienka wisiała już w szafie, jak nam odmówił. Dowiedzieliśmy się o tym 2 tygodnie przed uroczystością. Zbył mnie, kiedy go zapytałam, dlaczego tak się stało.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Były metropolita gdański realizuje się w nowej roli. Wiadomo co robi abp Sławoj Leszek Głódź po sankcjach z Watykanu i jakie dostaje wynagrodzenie

Zerknij: Joanna Koroniewska doznała ogromnej przykrości ze strony bliskiej osoby. Padły bardzo emocjonalne słowa. To wygląda na ostateczne pożegnanie