Niestety, może nie być łatwo z przyjęciem tego pomysłu, gdyż rządzący mają piętrzyć problemy i przekonywać, że propozycja nowych przepisów ma nawet łamać Konstytucję! Jak to możliwe i o co chodzi?

Zgodnie z propozycją nowych przepisów, osoby, które mają jednoosobowe działalności gospodarcze lub pracują na własne konto mogłyby skorzystać z nietypowej ulgi. O ile prowadzą działalności minimum 6 miesięcy to raz w roku mogłyby płacić połowę składki emerytalno-rentowej, czyli 500 złotych (obecnie wynosi ona 1000 złotych bez składki zdrowotnej). Jeśli propozycja Koalicji Obywatelskiej weszłaby w życie, można byłoby otrzymać swojego rodzaju 500+ od państwa na wakacje.

Wakacje od ZUS dla przedsiębiorców? KO chce takiego rozwiązania, rząd się wstrzymuje

Jak wyjaśnia Fakt, projekt ustawy leży w Sejmie już od kilku miesięcy.

– Utknął jednak w zamrażarce. Spieszymy się z nim, bo dotyczy miliona 300 tys. osób. Samozatrudnieni czekają na takie rozwiązanie i to nieuczciwe, że nie mają prawa do odpoczynku. Chcemy, by ustawa została uchwalona jeszcze w październiku, tak by Sejm szybko mógł się nią zająć – przekonuje Fakt, poseł KO Krzysztof Piątkowski.

Projekt ma najpierw trafić do Senatu. Jednak Ministerstwo Rozwoju wydało negatywną opinię na temat projektu, pisząc, że „nie należy porównywać albo też próbować zrównać pod każdym względem sytuacji osób prowadzących pozarolniczą działalność z pracownikami”.

Resort przekonuje, że przepisy mogą być niezgodne z Konstytucją, gdyż przedsiębiorcy mają wolną rękę w kwestii ustalania czasu i charakteru swojej pracy, a także długości odpoczynku. Konstytucja zapewnia my wolność prowadzenia działalności gospodarczej.

– Dlatego też zastanawia próba nakazania przedsiębiorcy długości wypoczynku, tj. dwóch tygodni – wyjaśniają urzędnicy Ministerstwa Rozwoju w opinii projektu.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY