Dokładnie 974 nowe przypadki koronawirusa w Polsce i aż 28 zgonów – z takimi informacjami przychodzi w środę Ministerstwo Zdrowia, to dane zebrane z lokalnych sanepidów i przekazane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Sytuacja pogorszyła się od wtorku – znów mocno wzrosła liczba zakażonych.

Tym samym, ogólna liczba przypadków koronawirusa w Polsce od początku epidemii to dokładnie 81 673 osoby, a zmarło już 2344 pacjentów. Niestety, w środę 23 września padł rekord, jeśli chodzi o zgonu – zmarło 28 osób.

Gdzie odnotowano najwięcej zakażeń? Na prowadzeniu znów Mazowsze – tu zdiagnozowano pozytywnie 164 osoby, ruga jest ponownie Małopolska – 135 przypadków, a trzecie miejsce zajmuje Pomorze ze 114 osobami z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa.

Wzrosła również liczba przypadków w województwie łódzkim – 84 osoby i śląskim – 82. W Wielkopolsce odnotowano natomiast 76 nowych przypadków, w kujawsko-pomorskim 54, na Dolnym Śląsku 46 osób zakażonych, tyle samo na Lubelszczyźnie.

W świętokrzyskiem mamy 36 nowych zakażonych, na Warmii i Mazurach 34, na Podkarpaciu 24 i tyle samo na Opolszczyźnie, na Podlasiu 22, w lubuskiem 17, a zachodniopomorskiem 16 osób.

Blisko tysiąc przypadków koronawirusa, zmarło 28 osób. Trudny bilans epidemii w środę

Niestety, w środę padł niechlubny rekord związany z liczbą zgonów. Zmarło aż 28 osób, a najmłodsza ofiara to zaledwie 34-letni mężczyzna z Krakowa. Według danych Ministerstwa Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 1971 osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, a 89 z nich wymagało podłączenia do respiratora.

Zmniejszyła się liczba osób pozostających na kwarantannie domowej lub izolacji – to obecnie 114 000 osób, o 1789 mniej niż we wtorek. Zmalała także natomiast liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – to 9962 przypadki, o 1887 mniej.

Co ważne, wzrosła także liczba ozdrowieńców od wtorku, 22 września. Jest to obecnie 65 561 osób, o 589 więcej.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY