O sprawie informuje „Rzeczpospolita”, a jej dziennikarze przekonują, że to nie jedyna taka sytuacja w Polsce. 30-letni przedsiębiorca z Ostrowa Wielkopolskiego (województwo wielkopolskie) może trafić do więzienia nawet na 8 lat za wyłudzenie fikcyjnego postojowego za kilkaset osób!

To jednak pierwszy przypadek, gdy Zakład Ubezpieczeń Społecznych po kontrolach zdecydował się złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa dotyczącego wyłudzenia środków możliwych do pobrania w ramach tarczy antykryzysowej. Mężczyzna zatrudnił w fikcyjny sposób setki osób!

Można trafić do więzienia za fikcyjne postojowe? Oskarżony przedsiębiorca z Ostrowa Wielkopolskiego!

Sytuacja jest patowa, a to również świadectwo tego, że ZUS dokładnie weryfikuje wypłaty świadczeń, które trafiły do przedsiębiorców i pracowników w ramach zapisów tarczy antykryzysowej.

Pierwszym właścicielem firmy, który może odpowiedzieć prawnie za wyłudzenie pieniędzy podatników może stać się 30-letni przedsiębiorca z Ostrowa Wielkopolskiego, który wpadł na – wydawałoby się – genialny plan. Jednak służby wykryły oszustwo i pociągnęły mężczyznę do odpowiedzialności.

– Na lokalnym forum zamieścił ogłoszenie skierowane do studentów szukających pracy. Następnie fikcyjnie zatrudnił na zleceniach kilkaset osób i złożył za wszystkie wnioski o wypłatę po 2080 złotych świadczenia postojowego – nakreślają proceder dziennikarze "Rzeczpospolitej", cytowani przez Fakt.

Okazuje się, że 30-latek pobierał część postojowego, o które wnioskować można było trzy razy. W ten sposób udało mu się wyłudzić ze skarbu państwa ponad milion złotych.

Mężczyznę szybko dosięgnie sprawiedliwość, gdyż postępowanie wszczęte 1 września toczy się bardzi szybko – już dwa dni później postawiono człowiekowi zarzuty podrobienia dokumentów.

Na 30-latku ciąży dozór policyjny i musiał zapłacić 20 tysięcy złotych poręczenia. Za proceder grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY