Tomasz Komenda od premiery filmu o swojej trudnej historii 18 lat więzienia za niesłuszne skazanie go na 25 lat pozbawienia wolności za zbrodnię której nie popełnił ma naprawdę dobry czas.

Okazało się, że jego partnerka jest ciąży, a on sam postanowił się jej oświadczyć podczas premiery filmu w reżyserii Jana Holoubka. Teraz bracia Collins zaproponowali mu pracę i to nie byle jaką! Tomasz Komenda przyjął propozycję z radością i nie wahał się ani chwili.

Okazuje się, że tuż po wyjściu z więzienia mężczyźnie nie było łatwo. Dostrojenie się do nowej, zupełnie innej rzeczywistości niż przed więzieniem nie było najgorsze. Jak donosi Jastrząb Post, mężczyzna podjął pracę w myjni, jednak szefostwo wykorzystywało jego osobę jako element promocyjny zakładu. To naprawdę nie było przyjemne dla pracującego Komendy.

— Jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki. Musiałem się pytać pana kierownika, czy mogę zjeść śniadanie, zrobić sobie kawę, zapalić papierosa. Nic mi nie było wolno — powiedział w wywiadzie dla WP Magazyn.

Tomasz Komenda zwolnił się i niemal od razu otrzymał ofertę pracy od braci Collins. Przyjął ją z radością

Gdy Komenda postanowił się zwolnić, nie mogąc już dłużej wytrzymać z odsieczą przyszli mu bracia Collins. Zaproponowali mu pracę, a on zgodził się bez wahania.

– Chce ci zaoferować spokojną, legalną, przyjemną i uczciwie opłaconą pracę, u nas zawsze dodatkowa para rąk się przyda, a ktoś taki jak ty zasługuje przynajmniej na spokój i porządną robotę – napisał Rafał Collins w swoich social mediach, nie mając kontaktu do Komendy.

Odzew był natychmiastowy, a następnie bracia Collins poinformowali, że Komenda jest już ich pracownikiem. Miał wybór spośród trzech firm. Zdecydował się podjąć zatrudnienie w fundacji braci Collins na stanowisku: Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych.

Będzie ją wykonywał z domu, a także będzie miał opiekę psychologa i skończy kurs prawa jazdy.

View this post on Instagram

Kochani Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę. Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Dzięki takiemu rodzajowi pracy Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę. Aby biegać należy umieć na początek dobrze chodzić, wobec czego współpraca rozpocznie się od różnych kursów (m.in. prawa jazdy), oraz opieki psychologicznej ponieważ państwo nawet o to nie zadbało, powyższe aktywności przygotują go do lepszej współpracy. Ponadto Tomek będzie pracował z domu, tak aby nie musiał opuszczać otoczenia, które zna i w którym czuje się komfortowo, w gronie rodzinnym blisko narzeczonej i dziecka, które wkrótce przyjdzie na świat, tymczasem nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie bez konieczności martwienia się o rachunki czy inne opłaty. Umówiliśmy się z Tomkiem, że będzie sam decydował, w którym momencie będzie w stanie udźwignąć duży projekt. Nie ukrywamy że nasza współpraca w zakresie, w jakim ją planujemy, jest dla nas nowością i będziemy musieli nieco zrestrukturyzować nasze plany, na szczęście dzięki ludziom którzy nas otaczają mamy możliwości, które nam na to pozwalają. Uzgodniliśmy z Tomkiem, iż wypowiadamy się na temat tej sprawy jedynie do końca tego tygodnia, po czym odmawiać będziemy komentarzy celem uzyskania spokoju potrzebnego Tomkowi oraz nam aby nasza współpraca dobrze się ułożyła. A tak totalnie od siebie dodam tylko, że to jest straszna farsa iż Tomek wciąć czeka na zadośuczynienie od Państwa i musiał pracować po myjniach, jego wyrok nie zakończył

A post shared by Gregory Collins (@grzegorz_greg_collins) on

Jak informował portal „Życie”: BARDZO ODWAŻNA FOTOGRAFIA CÓRKI HANNY LIS. INTERNAUCI SĄ MOCNO ZASKOCZENI, NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO ZACHOWANIA U 19 – LATKI

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE BARBARY KURDEJ-SZATAN O POWROCIE NA PLAN FILMOWY. CZY TO OZNACZA, ŻE FANI NIE ZOBACZĄ WIĘCEJ AKTORKI W „M JAK MIŁOŚĆ”

Portal „Życie PL” pisał również: IZABELA JANACHOWSKA POSTANOWIŁA URUCHOMIĆ NOWY BIZNES? MA SZANSE ZAROBIĆ NA TYM OGROMNE PIENIĄDZE, TO ISTNA ŻYŁA ZŁOTA