Nie da się ukryć, że wiele osób miało nadzieję, że pokonaliśmy koronawirusa i nasze życie wróci do normalności na dobre. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego. Jeszcze przez długi czas będziemy odczuwać skutki pandemii.

Nowe zasady

Jak podaje portal Goniec, ostatnio minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos na temat nowych wariantów koronawirusa, które pojawiają się także w naszym kraju. Polityk zaznaczył, że już niebawem będzie możliwe sekwencjonowanie każdego przypadku zakażenia koronawirusem.

Niewykluczone jest, że w zależności od wariantu przedłużane będą izolacje lub kwarantanny. Jak dodał minister Adam Niedzielski, zakażeni bardziej niebezpiecznymi wariantami koronawirusa będą skazani na zastosowanie intensywniejszych środków izolacyjnych. Okazuje się więc, że w zależności od wykrytego wariantu, w przypadku niektórych osób inspektor sanitarny będzie podejmował indywidualne decyzje, co do postępowania.

Osoby zakażone niebezpiecznymi wariantami koronawirusa będą podlegały większym obostrzeniom

Co więcej, możliwe że wprowadzony zostanie także obowiązek wykonania testu w kierunku SARS – CoV-2 w przypadku zakończenia okresu kwarantanny lub izolacji.

Głos na temat całej sprawy podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową zabrał także Wojciech Andrusiewicz – rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Zaznaczył on bowiem, że testy po izolacji będą przeprowadzane u osób, które chorowały na wariant delta lub inne szczepy koronawirusa, które uważane są obecnie za najbardziej niebezpieczne.

Co więcej, rzecznik Ministerstwa Zdrowia zwrócił się także z prośbą do Polaków, aby nie zatajać informacji na temat tego, z kim dana osoba miała kontakt. Tylko w taki sposób możliwe będzie ograniczenie ponownego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Jak informował portal "Życie": ŻYCIE W RODZINIE HARRY'EGO ORAZ MEGHAN STANĘŁO NA GŁOWIE! JAK ARCHIE PRZYJĄŁ NARODZINY SWOJEJ MŁODSZEJ SIOSTRY

Przypomnij sobie: TO BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ DLA POLAKÓW! ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZYCH PRZEPROWADZIŁ JUŻ WALORYZACJĘ! ILE PIENIĘDZY ZYSKAMY

Portal "Życie" pisał również: KOBIETA PORZUCIŁA DZIECKO W OKNIE ŻYCIA. POTEM ZMIENIŁA ZDANIE. DECYZJA SĄDU NIE MIEŚCI SIĘ WIELU OSOBOM W GŁOWACH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KAZIK CIĘŻKO CHORY? MENADŻER ZABIERA GŁOS W SPRAWIE. CO SIĘ DZIEJE Z MUZYKIEM