Kinga Duda zdecydowała się wrócić do Polski po odbyciu w Londynie stażu w prestiżowej kancelarii adwokackiej. Pojawiła się w kraju chwilę przed II turą wyborów prezydenckich, a później bardzo mocno wspierała ojca na ostatniej prostej do wygranej w głosowaniu. W trakcie wieczoru wyborczego zabrała nawet głos, co zdziwiło wiele osób.

Pokłosiem tamtego wystąpienia ma być właśnie powołanie jej kilka dni temu na stanowisko doradcy społecznego Kancelarii Prezydenta. Nie gasną jednak kontrowersyjne echa ten decyzji prezydenta Andrzeja Dudy.

Kinga Duda została doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy już w sierpniu, jednak informacja na ten temat wypłynęła dopiero teraz.

— „Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji — wyjaśnił na Twitterze Andrzej Duda, cytowany przez serwis Jastrząb Post.

Jak obowiązki ciążą na Kindze Dudzie jako doradcy społecznemu prezydenta Dudy?

Okazuje się, że Kinga Duda została powołana na stanowisko doradcy społecznego prezydenta jako jedna z trzynastu osób. Wpływ na to miała sama głowa państwa, o czym mówił na antenie TVN24 Andrzej Dera z KP.

Czym ma zająć się Kinga Duda?

— Jest doradcą w tej dziedzinie, na której się zna. Jako prawnik, jako specjalistka od arbitrażu, od relacji prawnych polsko-amerykańskich jest przydatna – wyjaśnia Dera.

Okazuje się również, że Kindzie Dudzie nie otrzyma budżetu, ochrony, ani samochodu służbowego, jak wyjaśniał kilka dni temu Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP w rozmowie z serwisem Money.

fot. YouTube

Jak informował portal „Życie”: BARDZO ODWAŻNA FOTOGRAFIA CÓRKI HANNY LIS. INTERNAUCI SĄ MOCNO ZASKOCZENI, NIE SPODZIEWALI SIĘ TAKIEGO ZACHOWANIA U 19 – LATKI

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE BARBARY KURDEJ-SZATAN O POWROCIE NA PLAN FILMOWY. CZY TO OZNACZA, ŻE FANI NIE ZOBACZĄ WIĘCEJ AKTORKI W „M JAK MIŁOŚĆ”

Portal „Życie PL” pisał również: IZABELA JANACHOWSKA POSTANOWIŁA URUCHOMIĆ NOWY BIZNES? MA SZANSE ZAROBIĆ NA TYM OGROMNE PIENIĄDZE, TO ISTNA ŻYŁA ZŁOTA