Policja wszczęła dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci małżeństwa: 63-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety, których zwłoki ujawniono w środę na prywatnej posesji w miejscowości Zajezierce na Podlasiu.

Tajemniczą śmierć małżonków wyjaśnia policja

Jak czytamy w "Kurierze Porannym", ofiary to znany i ceniony profesor z białostockiego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Tadeusz Łapiński i jego małżonka dr Małgorzata Michalewicz.

Jak donosi "Kurier Poranny", w środę o godzinie 20:25 Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrało zgłoszenie - mężczyzna prosił o pomoc. Jak powiedział, udzielał pierwszej pomocy topiącej się w basenie żonie. Jednak, gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce zdarzenia, zastali zwłoki 53-letniej kobiety i 63-letniego mężczyzny.

Media podają, że denaci to Tadeusz Łapiński, popularny profesor z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i jego żona, pracownica oddziału covidowego. - Dla nas to szok i niedowierzanie. Pan profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego. Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - zeznała mediom rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Zawiadomienie o śmierci profesora Tadeusza Łapińskiego i jego małżonki, opublikowana została na internetowej stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i Jego Żona dr Małgorzata Michalewicz, pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. (...)