757 nowych przypadków koronawirusa w Polsce – z takim bilansem przychodzi Ministerstwo Zdrowia, które przekazało informacje zgromadzone w ciągu ostatniej doby przez służby sanitarne, które przekazały wieści do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Tym samym, liczba wykrytych przypadków koronawirusa i COVID-19 wynosi obecnie 77 328 osób. Dodatkowo, zmarło 17 kolejnych osób, co powiększyło bilans zgonów do 2270 pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia z nowym raportem dotyczącym epidemii w Polsce. Liczba nowych zakażeń wciąż bardzo wysoka, zmarło 17 osób

Który region przoduje wśród liczby zakażeń? Niestety, to znów Małopolska z 92 przypadkami, za nią jest Mazowsze – 88 osób, a także województwo łódzkie – 77 nowych zakażonych. Podobnie wysokie liczby odnotowano w Wielkopolsce – 77 przypadków i na Pomorzu – 73.

W województwie śląskim zdiagnozowano 65 nowych osób z koronawirusem, na Podkarpaciu 47 przypadków, 42 osoby z pozytywnym wynikiem testów wykryto w kujawsko-pomorskim, 39 na Lubelszczyźnie, 37 na Dolnym Śląsku, 27 w świętokrzyskiem, 26 w województwie warmińsko-mazurskim, 20 w zachodniopomorskim, 19 na Opolszczyźnie, a także po 15 w województwie lubuskim i na Podlasiu.

Niestety, zmarło 17 osób, a najmłodsza ofiara to 60-letnia kobieta z Lublina. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że obecnie z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa 1925 osób, w tym 83 pacjentów wymagało podłączenia do respiratora.

Niestety, znów drastycznie wzrosła liczba osób przebywających na kwarantannie domowej – w piątek 18 września jest to łącznie 111 530 osób, o 8105 więcej niż dzień wcześniej.

Powiększyła się także pula objętych nadzorem epidemiologicznym, to 10 102 osób, więcej o 771.

Pozytywna informacja to zwiększenie się liczby ozdrowieńców – w piątek wynosi ona 63 312 osób, o 587 więcej niż w czwartek.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE