Jak przypomina portal "Interia", poszukiwania 11-letniego chłopca rozpoczęły się w sobotę wieczorem, kiedy jego mama zgłosiła zaginięcie chłopca. Niestety finał sprawy okazał się tragiczny. W niedzielę wieczorem policja przekazała informację o zatrzymaniu 41-letniego mężczyzny z Sosnowca, który wskazał, gdzie zostało ukryte ciało chłopca.

Tragiczny finał poszukiwań

Policja została poinformowana o zaginięciu 11-letniego chłopca w sobotę wieczorem. W niedzielę funkcjonariusze prosili o pomoc, publikując rysopis dziecka wraz z jego zdjęciem. Sebastian wyszedł w sobotę wieczorem na plac zabaw, z którego miał wrócić o 19. 11-latek wysłał mamie wiadomość sms, prosząc, aby mógł zostać na placu zabaw do 19:30. Kobieta się zgodziła.

Chłopiec jednak do domu nie dotarł. Rodzina bezskutecznie próbowała nawiązać z nim kontakt. Poszukiwania rozpoczęły się już w sobotę. Zaangażowani w nie funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek ze sprawą. Był to 41-letni mieszkaniec Sosnowca, którego samochód kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały w pobliżu placu zabaw, na którym bawił się chłopiec.

Poszukiwania 11-latka/YouTube @Silesia Flesz TV
Poszukiwania 11-latka/YouTube @Silesia Flesz TV
Poszukiwania 11-latka/YouTube @Silesia Flesz TV

W niedzielę w godzinach wieczornych służby poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny, który prawdopodobnie uprowadził dziecko, a następnie je zamordował. Ciało 11-latka znaleziono w dzielnicy Niwka w Sosnowcu. W poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu ma odbyć się przesłuchanie podejrzanego i przedstawienie mu zarzutów.

Miejsce ukrycia ciała 11-latka wskazał 41-latek. Prokuratura zdecydowała o przeprowadzeniu sekcji zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie, jak wyglądały ostatnie chwile życia chłopca. Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że podejrzany był już znany policji, a motyw zbrodni może mieć charakter seksualny.

Oględziny miejsca znalezienia ciała/YouTube @Silesia24
Oględziny miejsca znalezienia ciała/YouTube @Silesia24
Oględziny miejsca znalezienia ciała/YouTube @Silesia24

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom 11-latka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Kamil Durczok trafił do szpiatala. Wróciły do niego nieprzyjemne wspomnienia. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Rutkowski znowu ma kłopoty. Czy będzie to przełom w poszukiwaniach zaginionej nastolatki? Detektyw nie ma wątpliwości

O tym się mówi: Odbędzie się koncert upamiętniający Krzysztofa Krawczyka. Fanom nie spodobał się pewien szczegół. O co chodzi