Istniejący już zakaz trzeba było poszerzyć i zaostrzyć praktycznie z dnia na dzień, a decyzję tę Ministerstwo Zdrowia musiało wydać w trybie pilnym. Sytuacja jest niezwykle poważna, nie można jej lekceważyć. Nowe postanowienie resortu zdrowia wejdzie w życie już na dniach, powód ku temu jest niezwykle istotny z punktu widzenia zdrowia i zabezpieczenia milionów Polaków w trakcie epidemii.

Informacje na ten temat podała jako pierwsza „Rzeczpospolita”. O chodzi? O szczepionkę na grypę, która dziś ma być na wagę złota!

Ministerstwo Zdrowia wydało zakaz dotyczący szczepionek na grypę. Ma to zabezpieczyć Polaków i ich zdrowia w trakcie epidemii

Okazuje się bowiem, że Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na dodanie do zakazu wywozu leków z Polski również szczepionkę na grypę sezonową.

– Jak zapewnia nas ministerstwo, nie ma dziś sygnałów, by deficyt szczepionek stał się celem mafii lekowych, które skupują leki z aptek i wywożą za granicę, gdzie sprzedają je za znacznie wyższą cenę – czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej", cytowanej przez Pikio.

W tym roku, z tytułu pandemii koronawirusa, znacznie więcej osób niż w latach poprzednich ma zamiar przyjąć szczepionkę na grypę. Dla części społeczeństwa, m.in. dla seniorów ma być ona darmowa.

To powoduje, że Ministerstwo Zdrowia robi, co może, aby w Polsce nie zabrakło dawek szczepionek na grypę. Okazuje się jednak, że pierwsza partia tych medykamentów rozeszła się w trybie ekspresowym, a pacjenci o szczepionkę pytali w aptekach już w sierpniu!

– To ewenement, bo Polska jest na końcu listy państw, jeśli chodzi o tzw. wyszczepialność (ok. 4, 2 proc. w ubiegłym sezonie). Niespotykane zainteresowanie to efekt pandemii i apeli lekarzy, by szczepić się przeciw grypie, bo pomoże to zwalczyć koronawirusa – pisze „Rzeczpospolita”.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE