Temat jest bardzo poważny, gdyż chodzi o jajkach, znajdujących się na kuchni u większości Polaków. Podano informacje, której partii nie warto używać do jedzenia oraz jaki mikrob odnaleziono przez urzędnicy przeprowadzających regularne badania produktów. Groźbą, zgodnie GIS, mogą stanowić te jajka, które znajdują się dokładnie w twojej kuchni.
GIS zwrócił się do wszystkich Polaków. Warto przeczytać, dlatego że pod pytaniem znajduje się zdrowie i życie bliskich. Może być, że w trakcie niedawnych zakupów w twojej reklamówce okazały się jajka, które stanowią zagrożenie przez bakterię.

pixabay.com


GIS postanowił o natychmiastowym wycofaniu jajek
GIS dzięki swoim kanałom informacyjnym podał ważne wiadomości w związku znalezienia na skorupach niektórych jajek bakterii. Każdego dnia do badań w państwowym laboratorium poddają się najpopularniejsze produkty, jakie się znajdują na półkach w sklepach. Specjaliści wykryli, że skorupki jajek bardzo popularnych przez klientów, zakażone są bakterią Salmonelli spp. Z 5 próbek, aż 3 stanowią zagrożenie przy użycia do jedzenia. Szczególne numery partii oraz serii zostały skierowane do mediów, sprawdź czy musisz wyrzucić zagrażające jajka. GIS natychmiast wycofał je z półek sklepowych.


Sprawdź numery partii oraz serię jajek, które znajdują się w twojej kuchni
Na stronie oficjalnej GIS zaznaczono, że jajka produkowane przez Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice 90A, 56-400 Oleśnica, WNI PL 02141304. Kod zaznaczony na skorupkach skażonych sztuk to: 2PL 02141304, oznaczone są numerem partii - będącym jednocześnie datą przydatności do spożycia - 28.09.2020 r. Numer zakładu pakowania jaj: PL 02145906. Szczególna nazwa jajek: Świeże jaja „Ferma Drobiu Józef Kaczała” klasa A, klasa wagowa L, 10 szt. Każdy, kto kupił te jajka powinien natychmiast się pozbyć produktu oraz prowadzić dezynfekcje w lodówce i w żadnym przypadku ich nie spożywać. GIS wytłumaczył, czym zagraża wykryta bakteria oraz jakie kroki zostały podjęte.
Sanepid podał tą informacje lekarza weterynarii
Zgodnie z informacją podaną przez GIS, sanepid natychmiast przekazał swoje ustalenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Oleśnicy, który jest organem nadzorującym producenta. Również ostrzegł klientów mogących posiadać w swoich domach skażone jajka o niebezpieczeństwie związanym z możliwością przeniesienia bakterii Salmonelli na inne powierzchnie, z którymi stykały się jajka. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez GIS.

Jak informował portal "Życie PL": Nie milkną głosy na temat braku zasadności pobierania opłat za abonament RTV. Okazuje się jednak, że już wkrótce zapłacimy jeszcze więcej

Przypomnij sobie: Kraków: radni wypracowali porozumienie odnośnie stawek za wywóz śmieci. Prezydent poszedł na kompromis