185 kilogramów – tyle zobaczył na wadze Tomasz Sekielski, gdy postanowił zmierzyć się ze swoim ogromnym problemem w marcu 2019 roku. Lekarze prowadzący dziennikarza załamywali ręce, a on sam zrozumiał, że ma naprawdę poważny problem z jedzeniem, który może wpędzić go do grobu, a także doprowadzić do tego, że osieroci ukochane dzieci i uczynią żonę wdową. Sprawa była poważna do granic możliwości i Tomasz Sekielski nareszcie powiedział: DOŚĆ.

Postanowił naprawdę ostro wziąć się za siebie, a pomogli mu w tym również specjaliści z zakresu chirurgii bariatrycznej, którzy po zrzuceniu określonej liczby kilogramów przeprowadzili u niego zabieg zmniejszenia żołądka.

To dało oczekiwane rezultaty. W lipcu dziennikarz i autor głośnych filmów dokumentalnych o polskim Kościele pochwalił się, że obyło go aż o 70 kilogramów. Przekonywał wówczas, że jego cel to dokładnie 100 kilogramów mniej. Wygląda na to, że jest tego bardzo blisko!

Tomasz Sekielski przeżył „powtórne narodziny”. Wyjawił, że data 6 sierpnia to dzień, który będzie dla niego zawsze ważny

6 sierpnia 2019 roku to dzień, w którym Tomasz Sekielski z sukcesem lekarzy przeszedł operację zmniejszenia żołądka, co uratowało jego życie i pozwoliło stopniowo dojść do zdrowia i wymarzonej sylwetki. Wszyscy byliśmy świadkami niesamowitej przemiany dziennikarza, który naprawdę nie przypomina siebie sprzed lat.

O swoim przeżyciach z tym związanych opowiedział podczas Akademii Sztuk przepięknych podczas tegorocznego Pol’and’Rocka w Kostrzynie nad Odrą.

– Wziąłem się za siebie. Był moment, że ważyłem blisko 200 kg, miałem poważne problemy zdrowotne. Ponieważ żadna dieta nie dawała rezultatu i przez otyłość nie byłem w stanie się ruszać, padła decyzja, że nastąpi resekcja żołądka To był przełomowy moment dla mnie – wyznał Sekielski, cytowany przez serwis Gwiazdy WP.

Przekonywał również, że resekcja żołądka nie jest zabiegiem estetycznym czy kosmetycznym, a operacją ratującą życie. Zaapelował również do wszystkich, aby traktować z większą tolerancją osoby otyłe.

– Mówienie, że są grubi, wyzywanie ich nie sprawia, że wezmą się za siebie. Bo to związane jest z psychiką, z chorobami – wyjaśnił 46-letni dziennikarz.

Jak informował portal "Życie": UCZESTNICZKA "TOP MODEL” DODAŁA ZDJĘCIE Z NOWONARODZONĄ CÓRKĄ. DZIEWCZYNA OPOWIEDZIAŁA O SWOIM CIĘŻKIM PORODZIE. TYCH SŁÓW NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ

Przypomnij sobie: ROKSANA WĘGIEL ZADZIWIŁA WSZYSTKICH SWOIM ODWAŻNYM WYZNANIEM. CZY FANI PÓJDĄ JEJ ŚLADEM? WOKALISTKA ŻYCZY WSZYSTKIM, ABY SAMI SIĘ PRZEKONALI

Portal "Życie PL" pisał również: GWIAZDA TVN NIE POWSTRZYMAŁA SIĘ I POWIEDZIAŁA KILKA GORZKICH SŁÓW PIERWSZEJ DAMIE! OCENIŁA JEJ STYL, TE SŁOWA ZDUMIEWAJĄ