Jak przekonuje Anna Płaszczyk z Fundacji Viva! „Tatrzański Park Narodowy jest jedynym na świecie, gdzie zwierzęta są zamęczane pracą na śmierć”, co jest naprawdę oburzające, że takie praktyki w ogóle mają miejsce.

Choć turyści zyskali już świadomość tego, jak naprawdę wygląda życie koni zatrudnionych do ciągnięcia bryczek z amatorami Morskiego Oka to problem ten wciąż pozostaje nierozwiązany, a konie cierpią niewyobrażalne męki.

Ten zwyczaj, polegający na ciągnięciu pod górę wozów wypełnionych turystami, ma wiele lat, jednak prowadzi do horroru tych zwierząt, które często padają ze znacznego wysiłku ponad swoje możliwości.

Jak donoszą organizacje prozwierzęce, średni wiek życia koni, pracujących w TPN to zaledwie 2-3 lata. Konie, których nie da się już eksploatować trafiają do ubojni. Na szczęście świadomość ludzi wzrasta, jednak do tego, aby ten proceder finalnie zakończyć jest długa droga.

Co z końmi nad Morskim Okiem? Sytuacja tych zwierząt jest koszmarna

Na szczęście, w Internecie coraz więcej jest materiałów dokumentujących cierpienie zwierząt nad Morskim Okiem.

– Dopóki ludzie nie widzieli tych przerażających zdjęć i filmów, trudno było im się do tego odnieść i jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe – powiedziała w rozmowie z portalem Noizz Anna Plaszczyk, cytowana przez WTV.

Władze TPN twierdzą jednak, że taka sytuacja to margines i nie zdarza się często. Jednak Fundacja Viva! przekonuje, że to nieprawda. Powodem utrzymywania status quo mają być pieniądze, gdyż tatrzański park Narodowy ma sporo zarabiać na transporcie konnym. Ma to być około milion złotych na rok. Z czego taka kwota? To koszty licencji wydawanych właścicielom koni.

– Władze TPN nie mają więc żadnego interesu w tym, aby informować opinię publiczną o wypadkach z udziałem koni – mówi działaczka walczącej o prawa zwierząt Fundacji Viva!

!!GORĄCY NEWS!! Dariusz Joński z Koalicja Obywatelska zapowiada, że posłowie z jego ugrupowania będą domagali się...

Posted by ratujkonie.pl on Sunday, September 13, 2020

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU