Dokładnie 605 – tyle nowych przypadków koronawirusa odnotowały we wtorek 15 września służby sanitarne w całej Polsce, przekazując dane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, które później trafiły do resortu zdrowia. Tym samym, bilans epidemii przekroczył już 75 tysięcy przypadków i wynosi dokładnie 75 134 od początku ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce.

Dodatkowo, padł rekord zgonów – zmarły 24 osoby, co powiększyło bilans do 2227 osób.

Ogromny wzrost zachorowań na COVID-19. Padł rekord zgonów

Który region przoduje w liczbie zakażeń? To znów Małopolska ze 120 przypadkami, zaraz za nią plasują się Mazowsze – 98 osób i województwo śląskie – 62 osoby. Jak sytuacja wygląda w innych regionach? 60 przypadków wykryto na Dolnym Śląsku, 41 na Pomorzu, 33 w świętokrzyskiem, 28 na Opolszczyźnie, tyle samo w Wielkopolsce, po 22 w województwie kujawsko-pomorskim i lubelskim.

21 nowych chorych zdiagnozowano na Warmii i Mazurach, 20 na Podkarpaciu, 17 na ziemi łódzkiej i w zachodniopomorskim, a także 11 na Podlasiu i pięć w lubuskim.

Wiadomo również o rekordzie zgonów – zmarły łącznie 24 osoby, a najmłodsza ofiara to 54-letni mężczyzna z Płocka.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o tym, że obecnie w szpitalach jednoimiennych i oddziałach zakaźnych przebywa 1996 pacjentów z powodu ciężkiego przechodzenia COVID-19, z czego 92 osoby wymagały podłączenia do respiratora. Powiększa się liczba osób objętych kwarantanną domową – to 95 241 osób, o 3184 więcej niż w poniedziałek.

Zmniejszyła się natomiast liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznych.
Rośnie jednak liczba ozdrowieńców. We wtorek 15 września jest to dokładnie 61 548 osób, o 451 więcej niż w poniedziałek.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU