Minister zdrowia, Adam Niedzielski był rano gościem Radia ZET i w trakcie rozmowy podał niezwykle istotną informację dla tysięcy Polaków. W rozmowie z Beatą Lubecką poinformował, że wiele spraw było do tej pory zaniedbanych i resort zdecydował się na plan naprawczy. Wiadomo, kiedy się zacznie.

Mówiono o kwestii profilaktyki, a także o obecnej dostępności do przychodni i ośrodków zdrowia w całym kraju, która jest jak wiemy jest mocno ograniczona przez pandemię koronawirusa.

Ogromnym problemem zdaniem ministra zdrowia jest brak opcji dostania się obecnie do specjalisty na NFZ. Tą kwestią w pierwszej kolejności ma zamiar zająć się resort zdrowia.

Adam Niedzielski poinformował o ważnych zmianach w służbie zdrowia. Wszyscy musza się przygotować

Adam Niedzielski, minister zdrowia potwierdził w programie na żywo istotną dla tysięcy ludzi w Polsce informację. Wszyscy musza się przygotować, to niezwykle ważna sprawa, trwają rozmowy z lekarzami i środowiskiem medycznym. Wiadomo, kiedy wszystko się zacznie.

Zdaniem Adama Niedzielskiego, dostęp do przychodni, lekarzy rodzinnych i specjalistów nie powinien był przywilejem, a normą, nawet w trakcie epidemii. W tej chwili trwają rozmowy z lekarzami, szpitalami i całym środowiskiem medycznym w sprawie przywrócenia normalnego funkcjonowania kontaktów na linii pacjent-lekarz.

Jak informuje Pikio, ma również pojawić się swego rodzaju „recovery plan” dotyczący rozwiązania przyrostu problemów zdrowotnych przez okres pandemii. O co chodzi? Chodzi o powrót do profilaktyki i przywrócenie badań przesiewowych dla osób po 40. roku życia.

Potem ma zacząć się znoszenie limitów w specjalistyce, a także priorytetem ma być onkologia i kardiologia. Minister ma nadzieję, że szczegóły plan uda się podać do końca września.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU