Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Biznes Info", w tym tygodniu aż cztery duże banki mają w planach przeprowadzenie prac modernizacyjnych. W najbliższy weekend powinni być na nie przygotowani klienci: ING, mBanku, Getin Banku oraz Banku Pocztowego. Problem z dostępem do swoich kont może mieć w tym czasie nawet 11 mln osób.

Getin Bank i ING

Banki do sprawnego działania potrzebują systematycznego wykonywania prac modernizacyjnych. Niestety są one związane z tymczasowymi utrudnieniami dla klientów, nie mogących skorzystać z kluczowych dla nich usług. W najbliższy weekend prace będą prowadzone w ING, mBanku, Getin Banku oraz Banku Pocztowym.

Pierwsze prace ruszą już w piątek 16 kwietnia. To właśnie w nocy z piątku na sobotę prace modernizacyjne zaplanowano w GetinBanku. Przerwa techniczna będzie trwała od godziny 23:50 aż do 7 rano. Dla klientów oznacza to brak możliwości korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej. Warto wcześniej zadbać o to, żeby mieć przy sobie gotówkę.

Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwetnia) prace zaplanował również bank ING. Jego klienci stracą dostęp do części funkcji od północy do 5:30 rano. W tym czasie klienci nie będą mogli zrealizować płatności 3DSecure, a także płacić w Internecie kartą tam, gdzie wymagane jest potwierdzenie za pomocą kodu SMS.

To jeszcze nie koniec utrudnień dla klientów ING. Nie będą mieli oni szans w tym czasie na: aktywowanie karty, jej zamówienie, nadanie kodu PIN, zmianę limitów trasakcyjnych, wykonanie przelewu z rachunku arty kredytowej, wypełnienie wniosku o pożyczkę, założenie konta. Zastrzeżenie arty po jej zgubieniu lub kradzieży będzie możliwe wyłącznie przez ontakt telefoniczny z infolinią.

mBank i Bank Pocztowy

Klienci mBanku odczują utrudninia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Funkcje przestana działać o godzinie 1:30. Część z nich będzie dostępna o godzinie 8:30, pozostałe najpóźniej o 11. Pomiędzy godzinami 2 a 8:30 klienci mBanku nie wypłacą pieniędzy z bankomatu, ani nie wpłacą ich we wpłatomatach.

Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay
Bankomat/Pixabay

Do godziny 10:30 klienci mBanku nie będą mieli możliwości logowania się do konta (ani przez Internet, ani za pośrednictwem apliacji), robienia zakupów przez Internet i kontaktu z infolinią. Do 11 nie będzie szans na składanie jakichkolwiek wniosków.

Bank Pocztowy przewiduje aż dwie przerwy techniczne. W niedzielę 18 kwietnia między godziną 8:00 a 14:00 klienci banku nie będą mogli wykonywać transakcji przy użyciu Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay, a także usunąć kart lub ich dodać. Z kolei w poniedziałek 19 kwietnia pomiędzy 0:30 a 1:00 mogą się pojawić krótkotrwałe problemy przy transakcjach z użyciem kart.

Jak radzcie sobie z przerwami technicznymi w bankach?

To też może cię zainteresować: Emerytury na nowych zasadach. Nikt nie będzie mógł zabrać nam oszczędzonych na emryturę pieniędzy. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta źle się poczuła. Wchodząc pod prysznic była przekonana, że to problem żołądkowy, ale prawda była inna. O co chodzi

O tym się mówi: Andrzej Kosmala ostro o zachowaniu jednego z uczestników ostatniego pożegnania Krzysztofa Krawczyka. Wdowa bardzo to przeżyła. O co chodzi