Na swoim profilu w mediiach społecznościowych opublikowała wpis. Jednak takiej odpowiedzi kobieta się nie spodziewała.

Z racji, że niedawno ochodzono kolejną miesięcznicę kotastrofy lotniczej polskiego samolotu wojskowego, córka Lecha i Marii Kaczyńskich opublikowała wpis, nawiązujący do owego zdarzenia. Na swoim profilu napisała kilka słów, które są dla niej bardzo ważne, niemniej jednak nie spodziewała się takiej reakcji.

Marta Kaczyńska, screen Google

Marta Kaczyńska wypowiedziała się na temat katastrofy smoleńskiej

Kilka dni temu obchodzono kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Jest to niezwykle ważna data, szczególnie dla rodzin osób, które były na pokładzie. Marta Kaczyńska, córka Lecha i Marii, opublikowała na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym nawiązała do wydarzeń z tego dnia, a same słowa odnoszą się do Bronisława Komorowskiego, który miesiąć po tragicznym wypadku odznaczył 20 Rosjan za udział w akcji po katastrofie. W swoim wpisie kobieta pisała:

Dziś, 125 miesięcy po 10/04 warto odnotować: 6 maja 2010 roku, niecały miesiąc po Tragedii Smoleńskiej marszałek Bronisław Komorowski na wniosek ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego odznaczył 20 obywateli Federacji Rosyjskiej Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej "za wybitne zasługi i zaangażowanie po katastrofie polskiego samolotu”.

Marta Kaczyńska, screen Google

Przypomnijmy, że odznaczone osoby przez ówczesnego marszałka Sejmu, pełniącego obowiązki prezydenta, były lekarzami, ekspertami medycyny sądowej oraz laborantami.

W komentarzach do wpisu pojawiły się liczne komentarze, których Marta Kaczyńska z pewnością się nie spodziewała. Jeden z internautów zapytał o wrak: „A jak idzie odzyskiwanie wraku?”. Jak wiadomo, do dnia dzisiejszego wrak nie został sprowadzony do Polski, chociaż zapowiadano, że dojdzie do tego jak tylko zmieni się władza. Jeszcze w 2015 roku Beata Szydło zapewniała, że dołoży wszelkich starań, aby wrak okazał się w Polsce.

Jak informował portal „Życie.pl”: Potwierdzone zostały nowe szczegóły dotyczące odejścia Gienka Loski. To niezwykle smutne

Przypomnij sobie: Polacy mogą otzrymać ponad 30 tysięcy złotych. Czas na złożenie wniosku mija z końcem września

Portal „Życie.pl” pisał również: Astrolog powiedział, które znaki zodiaku zostaną trafione