W mediach pojawiły się niezwykle smutne szczegóły dotyczące ostatnich dni wokalisty. Wszystkp zostało potwierdzone. okazało się, że pomoc przyszła zbyt późno. Trudno się z tym pogodzić.

Gienek Loska, screen Google

Podczas pobytu u mamy na Białorusi Gienek Loska zaznał rozległego wylewu. Od tego momentu fani zaczęli jeszcze bardziej martwić się o stan piosenkarza. Jednak nic nie zdołało uratować muzyka. Wiadomość o jego odejściu była wielkim szokiem dla milionów Polaków. Teraz światło dzienne ujrzały nowe szczegóły związane z kresem życia muzyka.

Gienek Loska nie miał możliowości wrócenia do Polski

Od dwóch lat Gienek Loska przebywał na Białorusi, jego stan zdrowia był na tyle poważny, że nie można było go przetransportować do Polski. Żona Loski informowała, że przebywał on w niezwykle okropnych warunkach, na które nikt nie miał wpływu. To dopiero dzięki pomocy Polaków rodzina miała możliwość kupić specjalistyczne łóżko i potrzebne leki. Wiele nieobojętnych osób starało się pomóc muzykowi, jednak to nie wystarczyło.

Czy Gienek Loska miał szansę na przeżycie?

Gienek Loska, screen Google

Jak wiadomo, stan zdrowia Gienka Loski uległ pogorszeniu podczas pobytu u mamy na Białorusi. W momencie, kiedy wyszedł do ogrodu, źle się poczuł, zakręciło mu się w głowie i upadł. To sąsiedzi nadali muzykowi pierwszą pomoc, jednak dopiero po 11 godzinach, kiedy dotarł do oddalonej o 200 kilometrów miejscowości Baranowicz, zobaczył go fachowiec, który potwierdził, że doszło do wylewu.

Dwa lata temu w rozmowie z „Super Expressem” żona Loski wyznała:

Ponieważ nie było wiadomo, co mu się stało, pomoc medyczna dotarła bardzo późno. Dopiero po 11 godzinach trafił 200 km dalej do Baranowicz, tam mu udzielono pomocy, stwierdzono rozległy wylew.

W jednym z białoruskich szpitali lekarze, przekonani, że piosenkarz znajduje się w śpiączce cukrzycowej, przez całe sześć godzin podawali mu dożylnie glukozę. Jastrząbpost.pl podaje, że prawdopodobnie zbyt długie oczekiwanie na pomoc oraz błędna pierwsza diagnoza lekarzy dopowadziły do tego, że artysty nie ma już wśród nas.

Jak informował portal „Życie.pl”: Gienek Loska miał szansę przeźyć więcej? Szczegóły dotyczące odejścia artysty

Przypomnij sobie: Astrolog powiedział, które znaki zodiaku zostaną trafione

Portal „Życie.pl” pisał również: Umorzono postępowanie w sprawie pięcioletniego Dawida. Ta historia zaskoczyła wszystkich Polaków