Jak podaje portal "Pikio", rząd zdecydował o wprowadzeniu większych restrykcji na terenie całego kraju. Wiąże się to między innymi z zamknięciem obiektów sportowych i kulturalnych: kin, muzeów, teatrów oraz większości sklepów w galeriach handlowych. Obostrzenia te mają trwać do 9 kwietnia, dlatego Polacy pytają, jak będzie wyglądać zbliżająca się Wielkanoc.

Niektórzy zasugerowali, że wprowadzone restrykcje powinny obowiązywać również w kościołach, szczególnie w święta, ponieważ większość wiernych będzie chciała iść na mszę.

Do tych wszystkich zapytań odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielki i zwołał w sobotę nagłą konferencję prasową.

Wielkanocny koszyczek/ YouTube @KuchniaRenaty
Wielkanocny koszyczek/ YouTube @KuchniaRenaty

Przypomnijmy, że w tym momencie limit osób zgromadzonych w kościołach wynosi jednego wiernego na piętnaście metrów kwadratowych. Dokładnie tyle samo, co w sklepie spożywczym. Polityk wyznał, że nic w tej sprawie się nie zmieni pomimo nadchodzącej Wielkanocy.

Te same standardy, co w sklepach. 1 osoba na 15m2. Będzie to z całą stanowczością weryfikowane. Mamy w rękach trzy narzędzia: szczepienia, obostrzenia i przestrzeganie wszystkich zasad, czyli naszą własną odpowiedzialność. Adam Niedzielski

Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie
Wielkanocny koszyczek. Źródło: Youtube Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie

To również może Cię zainteresować: Michał Wiśniewski Z Płaczem Zwraca Się Do Fanów. Przekazał Im Smutną Wiadomość

Zobacz także: Kinga Rusin Nie Odpuszcza Rządowi. Krytykuje Na Odległość, Spędzając Wakacje Na Malediwach