Tomasz Komenda obecnie toczy nowe życie po opuszczeniu więzienia. Niesłusznie skazany za zbrodnię, którą popełniło dwóch innych mężczyzn na nastolatce, spędził za murami więzienia osiemnaście lat po zaostrzeniu kary z 20 lat pozbawienia wolności, na 25 lat więzienia.

Wypuszczono go po wznowieniu dochodzenia i udowodnieniu jego niewinności

YT

W 2000 roku, życie Tomasza Komendy zmieniło się w dramatyczny i niewiarygodny sposób. Działania kilku nieuczciwych osób spowodowały, że skazano go na 25 lat pozbawienia wolności za zbrodnię na 15-letniej Małgosi.

41-letni wówczas Tomasz Komenda został uniewinniony w 2018 roku, po spędzeniu osiemnastu lat w więzieniu, gdzie - jak sam przyznał - przeszedł piekło na ziemi... Zarządał od państwa 18 milionów złotych zadośćuczynienia za bezprawne pozbawienie wolności, uniemozliwienie normalnego życia, pracy i zarabiania, a przede wszystkim za koszmar, jaki przez osiemnaście lat, każdego dnia musiał znosić fizycznie i psychicznie.

Wynikiem wyroku Sądu Okręgowego w Opolu, przyznano mu ponad 800 tysięcy odszkodowania, oraz 12 milionów złotych zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie i osiemnastoletni pobyt w więzieniu z łatką mordercy.

Media zaczęły spekulację na temat ewentualności wystąpienia Tomasza do sądu z apelacją od wyroku, jednak prof. Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik poszkodowanego, zabierając w tej sprawie głos wyjaśnił, dlaczego Tomasz Komenda nie będzie żądał więcej.

Pan Tomasz Komenda chce wreszcie zacząć nowy etap w swoim życiu. Urodził mu się syn i chce się poświęcić rodzinie, a nie chodzić po sądach i prokuraturach. Tym bardziej, że sprawa trafiłaby do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który skazał go poprzednio na 25 lat pozbawienia wolności. Nie jest psychicznie w stanie tego wytrzymać.

Okazuje się zatem, że Tomasz Komenda po przejściach w więzieniu nie czuje się już na siłach, aby dokładać sobie i swoim najbliższym dodatkowego stresu związanego z apelacją.

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: Kobieta odkryła niezwykłe znalezisko pod podłogą szopy. Nagraniem zachwycił się cały Internet. O co chodzi

Zerknij: Jeśli mięso ma pewien zapach oraz kolor przenigdy go nie kupuj. Może być niebezpieczne