Jak informuje portal Pikio, podczas wypełniania e-PITu warto być bardzo uważnym! Okazuje się bowiem, że jeden z błędów może kosztować nas nawet kilkaset złotych!

Poważny błąd w formularzu!

O błędzie poinformował jako pierwszy portal Money, który zwrócił uwagę na fakt, że mimo zgłoszenia nieprawidłowości, Ministerstwo Finansów nadal nie podjęło się usunięcia występującego błędu. Sprawa dotyczy przede wszystkim osób, które w 2020 roku powitały na świecie dziecko!

Okazuje się bowiem, że system domyślnie przypisuje dane z poprzedniego rozliczenia i nie można w żaden sposób edytować tej rubryki. Podobna sytuacja spotyka rodziców, których dziecko w ubiegłym roku rozpoczęło studia na uczelni wyższej.

Co to oznacza dla podatników?

Jedynym rozwiązaniem całej sytuacji jest złożenie PIT-u w sposób tradycyjny, czyli w formie papierowej. Jak jednak doskonale wiemy, to znacząco wydłuży czas, w którym zainteresowani otrzymają zwrot podatku do nawet 90 dni!

Warto zaznaczyć, że wysokość zwrotu podatku zależy od ilości dzieci w gospodarstwie domowym. Jeśli podatnik ma jedno lub dwoje dzieci to przysługuje mu zwrot w wysokości 92,67 zł na każdy miesiąc. W przypadku trzeciego dziecka jest to natomiast 166,67 zł, a zwrot na czwarte i kolejne dziecko wynosi 225 złotych miesięcznie.

- Kwota przysługującej do odliczenia ulgi dotyczy łącznie obojga rodziców, opiekunów prawnych dziecka albo rodziców zastępczych pozostających w związku małżeńskim. Przysługującą im roczną kwotę odliczenia mogą odliczyć od podatku w częściach równych (po połowie przysługującej kwoty ulgi) lub w dowolnej ustalonej przez nich proporcji – zaznacza Ministerstwo Finansów.

Jak informował portal "Życie PL": PANDEMIA KORONAWIRUSA NIE ODPUSZCZA! PROFESOR HORBAN NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO TEGO, ŻE NAJGORSZE DOPIERO PRZED NAMI

Przypomnij sobie: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: CÓRKA NATALII KUKULSKIEJ PÓJDZIE W ŚLADY MAMY? 15 - LETNIA ANNA DĄBRÓWKA SZYKUJE SIĘ NA PODBÓJ SHOW - BIZNESU. JAK OBECNIE WYGLĄDA NASTOLATKA

Pisaliśmy również o: UBIÓR JEDNEJ Z UCZENNIC WYWOŁAŁ OBURZENIE WŚRÓD NAUCZYCIELI. NASTOLATKA MUSIAŁA NATYCHMIAST WRÓCIĆ DO DOMU