Jak informuje Adam Niedzielski, rząd zdecydował się na przywrócenie rozmaitych obostrzeń ze względu na zwiększoną liczbę nowych przypadków zakażeń w ostatnim czasie. Podczas najnowszej konferencji prasowej w środę 24 lutego szef resortu zdrowia powiadomił o tym, że nastąpi powrót do zamknięcia kin, galerii handlowych i hoteli.

Jak powiedział Adam Niedzielski, trzecia fala pandemii rozkręca się w bardzo szybkim tempie, a udział w tym ma brytyjska mutacja koronawirusa. Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w województwie warmińsko-mazurskim. Ostrzejsze obostrzenia będą dotyczyć właśnie tego regionu Polski, a będą obowiązywać już od najbliższej soboty, 27 lutego.

Adam Niedzielski zapowiedział powrót do obostrzeń. Sytuacja na Warmii i Mazurach znacznie się pogarsza w ostatnich dniach

„Średnia dzienna zakażeń na poziomie 8 tys. przypadków, przed tygodniem było ich niecałe 6 tys. Przyrost obłożenia łóżek covidowych o 1200, wcześniej notowaliśmy spadki” – powiedział podczas konferencji prasowej w środę Adam Niedzielski, cytowany przez „Super Express”.

Szef resortu zdrowia przyznał, że sytuacja epidemiologiczna zaczyna wyglądać bardzo podobnie do tego, czego doświadczaliśmy jesienią. Wzrosty zakażeń mają stawać się coraz większe, a dynamika zakażeń dogania tę jesienną, podczas drugiej fali w październiku.

Trudna sytuacja panuje na Warmii i Mazurach, gdzie odsetek pozytywnych testów wynosi aż 34 procent w porównaniu do ogólnopolskiego wyniku 19 procent.

Właśnie dlatego rząd zdecydował się na regionalizację obostrzeń i w województwie warmińsko-mazurskim od soboty 27 lutego zostaną zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea i galerie, a nauka w klasach 1-3 przejdzie w tryb zdalny. Baseny i korty tenisowe zostaną również zamknięte.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH

Przypomnij sobie: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

Portal "Życie PL" pisał również: HUBERT URBAŃSKI POKUSIŁ SIĘ O ZASKAKUJĄCE WYZNANIE! CO DZIEJE SIĘ Z PROWADZĄCYM TELETURNIEJ „MILIONERZY”? GWIAZDOR PRZEKONUJE, ŻE NIE CZUJE SIĘ DOBRZE

Pisaliśmy również o: POLACY NIE BĘDĄ MOGLI NOSIĆ PEWNEGO RODZAJU MASECZEK? RZĄD ZAPOWIADA POTĘŻNE ZMIANY W PRZEPISACH. ZABRONIONA BĘDZIE POPULARNA OCHRONA UST I NOSA