Zgodnie z najnowszą informacją podaną przez Ministerstwo Zdrowia obecnie w strefie czerwonej pozostają tylko trzy powiaty – dwa z nich znajdują się w Małopolsce, a jedno w województwie łódzkim.

W puli stref żółtych znalazło się siedem powiatów z siedmiu województw. Dodatkowo, zgodnie z planami Ministerstwa Zdrowia zapowiadanymi od kilku dni resort wdrożył nową, czwartą kategorię stref obok zielonej, żółtej i czerwonej.

To strefa niebieska, do której trafiają regiony zagrożone zwiększoną zapadalnością na koronawirusa, z szansą na trafienie do strefy żółtej. Okazuje się, że do tej kategorii w piątek 4 września trafiło najwięcej, bo aż 10 regionów: dziewięć powiatów i jedno miasto.

Ministerstwo Zdrowia podało nowe strefy żółte i czerwone. Jest nowa kategoria – niebieska, dla regionów zagrożonych zwiększoną liczbą przypadków

O jakich regionach mowa? Na liście czerwonej znalazły się Nowy Sącz i powiat limanowski (Małopolska), a także powiat pajęczyński (woj. łódzkie).
W żółtej strefie mamy powiat: kłobucki (woj. śląskie), nowosądecki (Małopolska), łowicki (woj. łódzkie), kolski (Wielkopolska), lipski (Mazowsze), konecki (woj. świętokrzyskie), przeworski (Podkarpacie).

Jednak największa liczba powiatów weszła do nowej, niebieskiej strefy. Są to powiaty: tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński, łańcucki, kościerski, otwocki, ostrowski, starogardzki, a także Skierniewice.

– Stworzenie dwóch kategorii - czerwonej i żółtej - spowodowało to, że dochodzi do zmniejszonej ilości zakażeń w tych powiatach. Czyli system punktowy, powiatowy w tej chwili działa. Mam dobrą wiadomość, bo w porównaniu z poprzednim tygodniem z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach mamy tylko 10 powiatów – powiedział podczas konferencji wiceminister Waldemar Kraska.

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE