Już wkrótce w sklepach nastąpią spore zmiany związane z surowym mięsem, sprzedawanym najczęściej w formie paczkowanej. Wszystko to ma służyć konsumentów, który dzięki temu zyskają świadomość tego, jakiego pochodzenia mięso wkładają do koszyków i kupują.

W jakim sposób mięso będzie oznaczane według nowych zasad, które mają wejść w życie już ponad koniec września? Zobaczymy na opakowaniach lub w pobliżu stanowisk z mięsem surowym na wagę oznaczenia w postaci flagi kraju pochodzenia!

Nowe oznaczenia na mięsie. Przy tych produktach pojawi się specjalny identyfikator z flagą kraju, z którego pochodzi

Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu, a wszystko to ma na celu lepszą informację dla klienta. Tym samym, surowe schłodzone lub zamrożone mięso wieprzowe, drobiowe, jagnięce, baranie czy kóz będzie musiało mieć na sobie identyfikator kraju, w którym zostało wyprodukowane i skąd przywieziono je do Polski. Rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wchodzi w życie już 30 września.

To jednak nie napawa optymizmem psrzedawców, gdyż rodzi pewne problem z logistyką. Sklepy zyskają obowiązek wyraźnego eksponowania "informacji dotyczącej państwa pochodzenia i grafiki przedstawiającej flagę na wywieszce w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji [mięsa]”, jak informuje serwis Biznes Info.

W tej chwili sieci handlowe są w trybie opracowania systemów oznaczania. W większości przypadków mięsa surowego, sprzedawanego na wagę trzeba będzie wbijać flagi. Niestety, wielu małych i średnich sprzedawców nie ma świadomości nowych przepisów.

– Nowe rozporządzenie nie jest złe – komentuje sprawę Witold Chroiński, prezes związku Polskie Mięso, cytowany przez Biznes Info.

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE