612 nowych, potwierdzonych w testach przypadków koronawirusa w Polsce – taki bilans stworzony na bazie danych z lokalnych stacji sanitarno-epidemiologicznych, wysłanych do Głównego Inspektoratu Sanitarnego podaje Ministerstwo Zdrowia. Tym samym, ogólna liczba zakażonych od ogłoszenia epidemii w Polsce wynosi na czwartek, 3 września dokładnie 69 129 osób.

Niestety, wzrósł również bilans zgonów. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło kolejnych 14 osób, przez co liczba osób zmarłych to obecnie 2092.

Ministerstwo Zdrowia z nowym bilansem zakażonych. Wzrost liczby przypadków, zmarło 14 osób

Który z regionów przoduje, jeśli chodzi o liczbę zdiagnozowanych pozytywnie przypadków? To znów Małopolska – tu wykryto dokładnie 100 osób z koronawirusem. Drugie jest Mazowsze z 93 przypadkami, a trzecie to województwo śląskie z 71 osobami.

Jak sytuacja przedstawia się w innych częściach kraju? Na ziemi łódzkiej i w Wielkopolsce stwierdzono po 48 nowych zakażeń, na Pomorzu 44, na Lubelszczyźnie 40, a w województwie kujawsko-pomorskim 33 i na Podkarpaciu 32.

Na Dolnym Śląsku potwierdzono 24 przypadki koronawirusa, w świętokrzyskiem 21, w zachodniopomorskim 17, na Warmii i Mazurach 16, a na Podlasiu 10. Pojedyncze zakażenia to Opolszczyzna – osiem osób i lubuskie – siedem osób.

Wiadomo również, że zmarło 14 kolejnych osób. Najmłodsza z ofiar to 58-letni mężczyzna z Łańcuta. Większość osób cierpiała z powodu chorób współistniejących.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że hospitalizacji na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych wymaga obecnie 2170 osób, a 81 chorych pozostaje podłączonych do respiratora. Stała jest również liczba osób objętych kwarantanną domową – to obecnie 98 314 przypadków, a 8070 kolejnych jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Dynamicznie rośnie również pula ozdrowieńców – w czwartek 3 września są to już 48 593 osoby, aż o 728 więcej niż w środę.

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE