Od kilku dni notujemy coraz większą liczbę nowych przypadków zakażeń w Polsce, o czym skrupulatnie informuje Ministerstwo Zdrowia. Doktor Lidia Stopyra postanowiła skomentować całą sprawę i wyjawić, dlaczego – jej zdaniem – dochodzi do gwałtownego zwiększenia liczby nowych chorych na COVId-19.

Specjalistka uznała, że winą za coraz wyższe statystyki zakażeń trzeba obłożyć „ignorancję wobec zasad reżimu sanitarnego”. Właśnie to ma bezpośrednio przyczyniać się do gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19.

Lekarka rozwiała również wątpliwości lekarzy dotyczących niższej skuteczności szczepionki firmy AstraZeneca, która przeznaczono do szczepienia właśnie tej grupy zawodowej. Stwierdziła, że mimo niższej skuteczności ma ona w stu procentach chronić przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

Lekarka wyjaśnia, skąd wzięła się drastycznie zwiększająca się liczba zachorowań na COVID-19. Winni Polacy, którzy nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego?

Medyczka podkreśliła, że najważniejsze w obecnej chwili jest odpowiedzialność za siebie i innych, a także samodyscyplina dotycząca przestrzegania zasad sanitarnych. Jak informuje Interia, dr Lidia Stopyra jest ordynatorem Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Do placówki ma trafiać niewiele więcej dzieci zakażonych koronawirusem, ale nie ma ryzyka braku wolnych lóżek. Niestety, liczba nowych przypadków COVID-19 w ostatnich dniach przybrała na sile – w czwartek było ich już ponad 9 tysięcy i są obawy, że już w piątek ta liczba przekroczy magiczną granicę 10 tysięcy, która oznacza zdaniem ministra zdrowia powrót do mocniejszych obostrzeń.

Według Lidii Stopyry przyczyna tego stanu leży w otwarciu galerii handlowych i szkół podstawowych. Miało się to wiązać z zachowaniem reżimu sanitarnego, a wiele osób nie nosi maseczek i nie zachowuje dystansu.

„Otwarcie tych obiektów zakładało reżim sanitarny - noszenie maseczek, dystans. Tymczasem mnóstwo osób wykazało się skrajną ignorancją - i mamy efekty. Wprowadzanie zasad jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jak te zasady przestrzegamy” – wyjaśniła lekarka, cytowana przez Interię.

Lekarka wyjaśniła również, że szczepienie nauczycieli przyspieszy powrót dzieci do szkół, bo ma służyć odporność pedagogów wobec wirusa,. Ma to ułatwić organizację zajęć. Jednak nauczyciele mają wątpliwości co do skuteczność preparatu, która wynosi 70 procent w porównaniu do 95 procent szczepionki Pfizer.

Lekarka podkreśliła, że szczepić się trzeba, a szczepionka AstraZeneca to dobra ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": MARZENA ROGALSKA OTRZYMAŁA WYJĄTKOWĄ WIADOMOŚĆ PO ODEJŚCIU Z TELEWIZJI POLSKIEJ. KASIA CICHOPEK I MACIEJ KURZAJEWSKI ZRUGANI PRZEZ FANÓW ZA JEJ TREŚĆ

Przypomnij sobie: ANDRZEJ DUDA I JEGO ŻONA MAJĄ SIĘ CZYM POCHWALIĆ! PARA PREZYDENCKA ZYSKAŁA WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. WIELE OSÓB MOŻE IM POZAZDROŚCIĆ!

Portal "Życie PL" pisał również: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY

Pisaliśmy również o: KRYSTYNA PAWŁOWICZ ZAPAŁAŁA MIŁOŚCIĄ DO KOTÓW? WPIS SĘDZI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ROZBAWIŁ INTERNAUTÓW. WIDAĆ, ŻE MA WIELKIE SERCE DO ZWIERZĄT