Czy Polaków już wkrótce dotknie lockdown głębszy niż ten wiosną 2020? Od poniedziałku takie doniesienia nieustannie pojawiają się w mediach, a wiele portali internetowych zapewnia, że to przecieki z KPRM. W tej sprawie głos postanowił zabrać sam rzecznik rządu, Piotr Muller. Niestety, jego wypowiedź nie napawa optymizmem, a Polacy mogą się mocno zdziwić już za kilka czy kilkanaście dni!

Okazuje się, że jednym z głównych tematów w rozmowie Beaty Lubeckiej na antenie Radia Zet z rzecznikiem rządu, Piotrem Mullerem był zakaz przemieszczania się czy wychodzenia z domu, o którym głośno jest od kilku dni w mediach.

Nikt nie chce wprowadzenia takiego obostrzenia, które dosłownie uziemi Polaków i będzie miało ogromny wpływ na gospodarkę i wiele branż. Rzecznik rządu zwrócił uwagę na to, co może zapobiec wprowadzeniu takiego rozwiązania i obostrzeń o podobnym charakterze przez rząd.

Czy czeka nas zakaz przemieszczania się czy opuszczania domu? Rzecznik rządu o medialnych rewelacjach, jego wypowiedź jest bardzo niepokojąca

Jak przekonywał rzecznik rządu, podobne rozwiązania są wprowadzone w wielu krajach zachodnich, w tym Wielkiej Brytanii, Francji czy Portugalii, a to powoduje, że polski rząd również zastanawia się nad taką opcją.

Wprowadzenie zakazu przemieszczania się ma – według słów Piotra Mullera – zależy od przekroczenia progu bezpieczeństwa liczby zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19. Jak jednak ma się to przełożyć na nowe obostrzenia?

Jak poinformował rzecznik rządu, liczba łóżek i respiratorów jest sukcesywnie powiększana, zatem widmo zamknięcia się oddala. Obecnie wykorzystane są 1 453 respiratory, a liczba zajętych łóżek przez pacjentów z COVID to 17 223, czyli wolnych miejsc jest 7 548, a respiratorów 463, jak informuje serwis Biznes Info.

Jak informował portal "Życie PL": KRZYSZTOF JACKOWSKI MIAŁ PORAŻAJĄCĄ WIZJĘ, TO MAJĄ BYĆ OSTATNIE TAKIE DNI, TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ. KONIEC SWOBODY I SPACERÓW? TO JEDNAK NIE WSZYSTKO

Przypomnij sobie: DONALD TUSK ZAMIEŚCIŁ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYMOWNY WPIS NAWIĄZUJĄCY DO PROTESTÓW W KRAJU. JAKIE JEST JEGO ZDANIE W TEJ KWESTII

Portal "Życie PL" pisał również: TVP TŁUMACZY SIĘ Z PORANNEJ AUDYCJI, KTÓREJ TREŚĆ ZBULWERSOWAŁA MILIONY KOBIET W POLSCE. PADŁY W NIEJ SŁOWA O „KAMIENIU NA SZYI” DLA KŁÓTLIWYCH PAN