Bojkoty kobiet i pomagających im mężczyznom trwają w naszym kraju już ponad 10 dni pod tytułem Strajku Kobiet. To skutek uchwalenia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, które spotęguje prawo aborcyjne w Polsce. Postanowienie TK i stłumienia osób na ulicach miast to finał 500 plus i trzynastek dla emerytów, z doniesień "Wiadomości" TVP, które otwarcie krytykują protestujących oraz pomagających im polityków.

Nasz kraju walczy z kolejną falą pandemii COVID-19. Koronawirus z wielką mocą objął również resztę krajów Europy. W trakcie drugiej fali w polskich miastach bojkotują mnóstwo zdenerwowanych Polaków i Polek, którzy są przeciw restrykcji i w rzeczywistości zakaz aborcji w Polsce - a to za wszystko z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że możliwość aborcji w sytuacji utrudnionego lub śmiertelnego uszkodzenia płodu nie zgadza się z konstytucją - to znaczy powyżej 97 proc. przypadków przerywania ciąży w Polsce.

Protest Kobiet ze startu poddany jest nie skromnej krytyce przez TVP, w którym udostępniają dyskusyjne znaczenia na temat bojkotujących jak np. "siewcy śmierci". W weekend widzowie "Wiadomości" TVP się dowiedzieli, że przez ogromne bojkoty rodziny mogą nie dostać 500 plus, a seniorzy wspierające - trzynastki.

pixabay.com

Finał 500 plus i trzynastek dla seniorów

W „Wiadomościach” powiedziano wprost, że związany bojkotami nagły wzrost w liczbie zachorowań spowoduje pomimo kolejnych restrykcji ograniczenia projektu 500 plus i reszty.
- Im więcej zakażeń, tym bliżej jesteśmy decyzji o zamykaniu kolejnych branż, o czym powinni pamiętać politycy nawołujący do ulicznych protestów – powiedział twórca materiału, Marcin Szypszak.


- Wstrzymane inwestycje, mniejsze wpływy do kasy państwa mogą skutkować koniecznością ograniczenia programów socjalnych. Chodzi m.in. o programy Rodzina 500+, wyprawka szkolna, 13. i 14. emerytura dla seniorów i wiele innych – powiedział.

Przestraszyć obywateli nie wypłacaniem 500 plus i trzynastek dla seniorów przyjęli do dyskusji w sieci przez komentarzy. Wśród opublikowanych między innymi: „Kompletny odlot”, "zaczęli straszyć", „pięknie potrafią to odwrócić na swoją korzyść”.

Jak informował portal „Życie.pl”: Spadek zakażeń, ale liczby wciąż są wysokie. Ministerstwo Zdrowia z nowymi danymi, jak będzie wyglądał obecny tydzień w dobie epidemii

Przypomnij sobie: Krzysztof Jackowski miał nową, porażającą wizję, wszystko zacznie się już za kilka tygodni. Czy Polacy powinni się przygotować na trudne czasy