Jarosław Kaczyński jest seniorem, który dostaje świadczenia emerytalne z ZUS, trzynastkę, i również spodziewa się na waloryzację rent i emerytur. Z drugiej strony to również wicepremier rządu Mateusza Morawieckiego i prezes PiS oraz generalny przeciwnik protestu kobiet spowodowanego uchwalenia TK na temat aborcji. Plotkuje się, że niedawne postanowienia mogą stać się startem finału Kaczyńskiego i ten odejdzie. Jeśli by tak się okazało, prezes PiS pomimo finału politycznego będzie musiał zrezygnować ze skarbów.

Jarosław Kaczyński posiada na dwóch rzeczy - jest emerytem i politykiem. Emerytura prezesa PiS, jak wynika z niedawnej zapowiedzi skarbowego, to powyżej 7 tys. złotych co miesiąc. Emeryturę z ZUS Kaczyński będzie już dostawał dożywotnio, każdego roku mogąc spodziewać się na waloryzację rent i emerytur. Przy tym wszystkim, pytanie jego dochodów politycznych będzie polegało ma dalszej pracy.

Fot.:Twitter

Po powstaniu protestu kobiet w naszym kraju, podczas którego bojkotujący w stolicy każdego dnia przyjeżdżali pod dom Jarosława Kaczyńskiego, Polskę obiegły plotki o finału tego polityka.

Jakie istnieją wersje i co może stracić prezes PiS?

Odejście z obowiązków prezesa PiS

Stałaby się to dość poglądowym przekształceniem dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Ale dla jego budżetu całkiem bez zmian. Kaczyński w związku z objęcia działalności szefa Prawa i Sprawiedliwości nie zyskuje pieniędzy z pracy.

Odejście z rządu


Jeśli doszłoby do jego odejścia z rządu, to straty pieniędzy byłby zaobserwowane. W roli wicepremiera prezes PiS może dostać aż 15 tys. złotych co miesiąc, w tej sytuacji w dwa razy więcej, niż jako poseł.

Odejście z rządu i Sejmu


Jeśli by tak się stało, to Kaczyński nie otrzymywałby ani wspomnianej pensji wicepremiera (ok. 15 tys. złotych), ani poselskiej (ok. 7 tys. złotych) ani też diety parlamentarnej osiągającej 2,5 tys. Takie pocieszenie, że wówczas zostałaby prezesowi Kaczyńskiemu świadczenia z ZUS, która w jego sytuacji nie jest najmniejszą.

Jak informował portal „Życie.pl”: Spadek zakażeń, ale liczby wciąż są wysokie. Ministerstwo Zdrowia z nowymi danymi, jak będzie wyglądał obecny tydzień w dobie epidemii