W komentarzach wiele osób ukazało swoje oburzenie. Kto ma rację?

W piątek premier Mateusz Morawiecki decyzję o zamknięciu cmentarzy, co ma zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. Nowe rozporządzenie rządu dotknęło szczególnie handlarzy, którzy zdążyli zainwestować już w znicze i kwiaty. Głos w tej sprawie niespodziewanie zabrał tenisista Mikołaj Jędruszczak.

Wpis Mikołaja Jędruszczaka wywołał kontrowerje wśród internautów

Mikołaj Jędruszczak znany jest z programu „Love Island”, który wygrał razem z Sylwią Madeńską. Jednak po roku związku para rozstała się. Tenisista zapewniał, że nadal kocha Sylwię, a cała ta sytuacja jest dla niego bardzo trudna. Wziął nawet przerwę od mediów społecznościowych, po czym wrócił i poniżył byłą w jednym z wywiadów.

Teraz bohater „Love Island” skomentował ostatnią decyzję rządzu związaną z tymczasowym zamknięciem cmentarzy.

Moi Drodzy, cmentarze są otwarte 24 godziny na dobę we wszystkie we wszystkie dni w roku. Możemy iść zapalić znicz kiedykolwiek. Ja robię to bardzo regularnie nie szukając przy tym poklasku i zakaz odwiedzin zmarłych w okresie Wszystkich Świętych we mnie nie uderza w ogóle. Myślę, że nasi bliscy chcieliby, abyśmy odwiedzali ich częściej w inne dni, niż z wielką pompą przyjeżdżali 1 listopada z największym zniczem i wielkim bukietem kwiatów, a następnie zapominali o nich na kolejny rok – pisał.

Jednak tuż po opublikowaniu wpisu, internauci wytknęli mężczyźnie hipokryzję:

Sam idziesz z ogromnym bukietem i zniczem.

Ale że serio ze zniczem zdjęcie? Można było jeszcze koło grobu w sumie.

W dalszej części wpisu Jędruszczak poruszył także temat Halloweenu:

Nie dajmy się porwać nowomodzie z zachodu i traktować czasu zadusznego jako wygłupów i bardziej skupiać się nad makijażem halloweenowym, który po cyknięciu fotki zmyjemy niż nad pamięcią o zmarłych bliskich i przyjaciołach – zakończył.

Jak informował portal „Życie.pl”: Kamil Stoch odważył się na szczere wyznanie. Trudno w to uwierzyć

Przypomnij sobie: Świeżo upieczona mama Lara Gessler na jesiennym spacerze z małą córeczką. Uroczy widok

Portal „Życie.pl” pisał również: Anna Dymna przekazała smutne wieści. Sytuacja jest poważna, widzowie TVN są przerażeni