Sanepid szuka każdego wiernego mającego z nim kontakt. Stan jest niebywale poważny. Sanepid pilnie szuka osób, którzy niedawno przychodzili do kościoła na nabożeństwo przeprowadzące się w kościele Polski. Weilkie ryzyko zakażenia koronawirusem. Służby epidemiologiczne spodziewają się, że najgorszy scenariusz nie nastąpi. Dlatego, jeżeli uczestniczyłeś w nabożeństwie, ostatecznie skontaktuj się z sanepidem.

Sanepid poszukuje wiernych uczestniczących we mszy

Sanepid podał informacje dotyczącą ojca Lecha Dorobczyńskiego z Kościoła i Klasztoru Franciszkanów-Reformatorów w Warszawie. U niego znaleziono zarażenie koronawirusem. Inspektorzy pilnie szukają osób, którzy przychodzili na nobożeństwo odprawiango przez zakonnika w niedzielę, 9 sierpnia. Niemal ważne, by do stacji epidemiologicznej zgłosiły się wierni, które znałazły u siebie objawy, podobne do zakażenia wirusem. Zgłoszenia pryjmują dzwoniąc pod numer telefonu: 602 580 773 lub pisząc wiadomość e-mailową na adres: [email protected], również dzwoniąc do lekarza pierwszego kontaktu.

facebook.com/sw.antoni.warszawa/

- Myślenie: "Mnie ta cholera nie złapie", jednak się nie sprawdziło. Kurczę, jaki Pan Bóg jest mądry, że koronawirus przyszedł do naszego klasztoru wtedy, gdy jeden z ojców jest na rehabilitacji, drugi - na urlopie, a trzeci jeszcze nie przyjechał. Teraz czekamy na wytyczne Sanepidu. Kochani, czuję się dobrze. Mam tylko wysoką gorączkę i se kaszlę. I przez chwilę miałem rzadką tylną przypadłość. Bardzo Was proszę, nalegam, błagam, przekupuję: uważajcie na siebie! Nie myślcie tak, jak ja myślałem - bo na takim myśleniu można się mocno przejechać. Módlcie się za moich Braci i za Tych, z którymi miałem kontakt, będąc nieświadomym, że złapałem tę cholerę. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia! Bo jak jest zdrowie, to jest... zdrowie - pisze zakonnik na swoim profilu w mediach społecznościowych.

facebook.com/sw.antoni.warszawa/


W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem kościół został zamknięty do odwołania. Zakonnicy poinformowali jednak, że intencje będą odprawiane na bieżąco. W pilnych sprawach duszpasterskich istnieje możliwość skontaktowania się z braćmi telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 22 827 15 20 lub e-mailowo, pod adresem: [email protected].

www.facebook.com/lech.dorobczynski

www.facebook.com/lech.dorobczynski