Jak przypomina portal Super Express, już jutro, dokładnie 17 stycznia Jarosław Kaczyński będzie obchodził dziewiątą rocznicę śmierci swojej ukochanej mamy – Jadwigi Kaczyńskiej. Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości wybrał się do Starachowic – rodzinnego miasta zmarłej mamy.

Rocznica śmierci matki prezesa PiS

Co więcej, mama Jarosława Kaczyńskiego otrzymała honorowe obywatelstwo miasta Starachowice. W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych, w każdą rocznicę śmierci kobiety odprawiana jest msza w jej intencji.

Zaraz po nabożeństwie bliscy i przyjaciele Jadwigi Kaczyńskiej udają się przed panteon Pamięci Narodowej, gdzie składane zostają kwiaty. Ubiegłoroczne nabożeństwo w intencji Jadwigi Kaczyńskiej transmitowane było przez Telewizję Polską. Jak się okazuje i tym razem taka transmisja będzie miała miejsce.

Transmisja odbędzie się dzięki Telewizji Polskiej

Na uroczystościach upamiętniających Jadwigę Kaczyńską pojawi się także Zbigniew Koniusz – wojewoda, Krzysztof Lipiec – poseł i szef partii PiS w województwie świętokrzyskim, posłanka Agata Wojtyszek, Anna Krupka – wiceminister sportu oraz Andrzej Pruś – przewodniczący sejmiku.

Warto także dodać, że rok temu Jarosław Kaczyński podczas mszy w intencji swojej mamy, zdobył się na wygłoszenie przemówienia. Wiele wskazuje, że nie inaczej będzie i w tym roku.

- Ta postawa, to odrzucenie zła było niezmierne ważne. Mówię o tym nieprzypadkowo, bo i dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zła atakuje - atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - atakuje Kościół, Kościół katolicki – mówił rok temu Jarosław Kaczyński.

Jak informował portal "Życie Polska": EKONOMIŚCI WSKAZUJĄ NA TO, JAK BARDZO MOGĄ WZROSNĄĆ EMERYTURY OD MARCA 2022 ROKU. KLUCZOWA STAŁA SIĘ INFLACJA. CZY RZĄD PRZYCHYLI SIĘ DO TYCH PROGNOZ

Przypomnij sobie: ŚWIETNE WIADOMOŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. URZĄD SKARBOWY ODDA WIELU Z NAS NAPRAWDĘ SPORĄ SUMĘ PIENIĘDZY. CZY WSZYSCY MOGĄ LICZYĆ NA ZWROT. O CO CHODZI

Portal "Życie Polska" pisał również: JEDEN Z POLSKICH ARCYBISKUPÓW PODJĄŁ KLUCZOWĄ DECYZJĘ DLA WIERNYCH W SPRAWIE ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ SYLWESTRA. TO INFORMACJE DLA BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: FANI PORUSZENI NIETYPOWYM ZACHOWANIEM MICHAŁA SZPAKA. WIELE OSÓB UZNAŁO TO ZA SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNE. KONSEKWENCJE MOGŁY BYĆ NAPRAWDĘ POWAŻNE