Wielkimi krokami zbliża się do nas Boże Narodzenie. Polacy już za kilka dni usiądą do wigilijnego stołu, a nie da się ukryć, że jednym z ulubionych tematów rozmów naszych rodaków jest oczywiście polityka.

Donald Tusk zyskuje głosy

Od pewnego czasu Polska podzielona jest na dwa obozy, które nie chcą wzajemnie akceptować swoich poglądów. Jedni są zagorzałymi wyborcami partii Prawo i Sprawiedliwość, drudzy natomiast głosują za Platformą Obywatelską.

W ostatnim czasie większym poparciem cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość. Jak jednak wskazuje portal Super Express, niebawem scena polityczna w naszym kraju może mocno się zmienić.

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż, który jasno wykazuje, że Donald Tusk cieszy się o wiele większym zaufaniem i sympatią. Aż 68% Polaków wskazało, że chętnie zaprosiliby szefa PO na wigilię. Z Jarosławem Kaczyńskim do świątecznego stołu zasiadłoby tylko 38% rodaków.

Szykują się zmiany?

Jak wskazuje profesor Rafał Chwedoruk, wynik takiego sondażu może być uzależniony nie tylko od czynników politycznych, ale także innych aspektów.

- Donald Tusk jest bardziej medialny niż Jarosław Kaczyński. Jako polityk przedstawiał życie rodzinne, grał w piłkę. Natomiast prezes PiS pojawia się w politycznych rolach. Przy świątecznym stole raczej skłaniamy się ku lżejszym tematom, niż polityka, a z tym nie kojarzy się Kaczyński – zaznaczył profesor w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu.

Czy takie wyniki sondażu wskazują także na to, że już niebawem władzę w naszym kraju może przejąć Platforma Obywatelska?

Jak informował portal "Życie Polska": ZENEK MARTYNIUK I JEGO ZONA DANUTA ZNALEŹLI SIĘ W TRUDNYM MOMENCIE. KRÓL DISCO POLO OTWARCIE MÓWI O SYTUACJI W MAŁŻEŃSTWIE. MÓWI SIĘ O ICH ROZWODZIE

Przypomnij sobie: WALORYZACJA EMERYTUR I RENT W 2022 ROKU OSIĄGNIE REKORDOWY PRÓG. WIADOMO JUŻ, O ILE POWIĘKSZĄ SIĘ ŚWIADCZENIA SENIORÓW W POLSCE. TO SPORE PIENIĄDZE

Portal "Życie Polska" pisał również: NOWA PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO. JASNOWIDZ Z CZŁUCHOWA JUŻ WIE, CO CZEKA ŚWIAT W PRZYSZŁOŚCI. JEST PRZEKONANY, ŻE BĘDZIE ŻYŁO SIĘ GORZEJ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNY WPIS MARCINA MROCZKA NA INSTAGRAMIE. AKTOR „M JAK MIŁOŚĆ” ZMAGA SIĘ Z CHOROBĄ, A JEGO ŻONA WYLECIAŁA NA WAKACJE. WIELKI ŻAL GWIAZDY SERIALU