Wczoraj w mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość. Odszedł od nas znany polski piłkarz – Jan Bzdęga. Mężczyzna odszedł mając 65 lat, a jego śmierć prawdopodobnie spowodowana była zawałem serca.

To bardzo smutna wiadomość

Jak podaje portal Goniec, informacja o śmierci legendarnego piłkarza pojawiła się na profilu klubu Warta Poznań na Twitterze.

- Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jerzego Bzdęgi. Były bramkarz Warty Poznań zmarł w czwartek, w wieku 65 lat. W imieniu całej Zielonej Rodziny składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim – brzmi opublikowany przez klub komunikat.

Niesamowity wyczyn piłkarza

Jan Bzdęga grał na pozycji bramkarza w Olimpii Poznań, kiedy klub był w ekstraklasie. Następnie piłkarz odszedł właśnie do Warty Poznań. Jedna z sytuacji, która bardzo mocno przyczyniła się do wzrostu rozpoznawalności piłkarza wydarzyła się na jednym z meczów dokładnie 15 sierpnia 1979 roku, kiedy to Olimpia Poznań grała przeciwko Górnikowi Wałbrzych. To wtedy Jan Bzdęga zdobył gola dla własnej drużyny, stojąc w swojej bramce.

Jak wspominał Ryszard Rybak, nawet zagraniczna prasa pisała o tym wyjątkowym golu, jaki był zasługą Jana Bzdęgi. Nie da się ukryć, że był to niesamowicie rzadki wyczyn, który zasługiwał na uznanie całego środowiska piłkarskiego.

Rodzina znanego piłkarza przekazała informacje o pogrzebie. Ostatnie pożegnanie Jana Bzdęgi odbędzie się dziś – 8 października na cmentarzu na Miłostowie, znajdującym się w Poznaniu.

Jak informował portal "Życie Polska": O TEJ TAJEMNICY ROBERTA LEWANDOWSKIEGO NIKT NIE WIEDZIAŁ! JEST COŚ CZEGO JEDEN Z NAJLEPSZYCH PIŁKARZY NA ŚWIECIE BEZWZGLĘDNIE NIE MÓGŁ ROBIĆ

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK CAŁKIEM WZRUSZONA. NIE MOGŁA POJAWIĆ SIĘ W MIEJSCU SPOCZYNKU UKOCHANEJ MAMY. POSTANOWIŁA ODDAĆ JEJ HOŁD W WYJĄTKOWY SPOSÓB. CO ZROBIŁA

Portal "Życie Polska" pisał również: ŻYCIE JUSTYNY STECZKOWSKIEJ NIE WYGLĄDAŁO ZAWSZE TAK KOLOROWO. MAŁO KTO ZDAJE SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, JAK WYGLĄDAŁA KARIERA GWIAZDY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANDRZEJ DUDA PRZESZEDŁ WIELKA PRZEMIANĘ. WIELE OSÓB ZASTANAWIA SIĘ, CO SIĘ STAŁO Z PREZYDENTEM. JEGO TWARZ WZBUDZIŁA SPORE ZAINTERESOWANIE MEDIÓW