Niestety, sezon wiosenno-letni w kwestii zakupów sezonowych owoców i warzyw może doprowadzić niejednego konsumenta do istnego drenażu portfela! Portal Money przekonuje, że w tej chwili kapusta czerwona kosztuje 5 razy tyle co przed rokiem w tym samym okresie, a cena pomidorów wzrosła o 80 procent! To jednak nie wszystko – pietruszka jest tak droga, że sprzedawcy boją się o to, czy znajdą na nią kupców. Nie mówiąc o bobie, którego cena na bazarach dochodzi do… 42 złotych za kilogram!

Fani sezonowych warzyw i owoców, których w naszym kraju nie brakuje musza pomyśleć o pożyczce, by móc najeść się do syta i zrobić zapasy, w tym przetwory na zimę? Jeśli ceny będą rosły w takim tempie to jest to bardzo możliwe!

Ceny warzyw i owoców na bazarach i w sklepach osiągają astronomiczne poziomy! To prawdziwy drenaż portfelu klientów i dramat rolników!

Co jest powodem tak wysokich cen warzyw i owoców? Okazuje się, że nie tylko odsądzana od czci i wiary galopująca inflacja, ale również brak pracowników sezonowych zatrudnionych do zbiorów, opóźniony sezon przed kiepską pogodę i niskie temperatury. Wielu sprzedawców nie przywozi do swoich sklepów i na targi pietruszki, gdyż jest tak droga, że nie ma szans, aby znaleźć na nią kupców.

Dziś pietruszka kosztuje do 12 złotych za kilogram – cztery razy tyle co podczas lockdownu w 2020 roku. Kapusta czerwona osiągnęła rekord z 500-procentowym wzrostem ceny wobec 2020 roku. Zdrożały również pomidory spod osłon, za które dziś płaci się nawet do 6 złotych za kilogram. Jest jednak spora szansa, że w przypadku wielu warzyw i owoców ceny będą sukcesywnie spadać.

Duże znaczenie ma tu pogoda. Jednak na ten moment drożyzna opanowuje sklepy i stragany. Dwukrotnie drożała kapusta biała, a por o półtora, cena cebuli to o 80 proc. więcej niż w 2020 roku. Młode ziemniaki kosztują o jedną piątą więcej.

„Ten rok dla producentów warzyw nie zaczął się optymistycznie. Wiosenne przymrozki niestety znajdą odbicie w cenach wielu z nich. Podobnie kwestia ta wygląda w świetle ostatnich gradobić, jakie przetoczyły się nad wieloma regionami Polski – wyjaśnia Monika Przeworska, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.

Istnym rekordzistą jest jednak bób, który do tej pory uchodził za tanią przekąskę w trakcie lata. gdy w 2018 roku za kilogram bobu płaciliśmy po kilka złotych, dziś musimy wyciągnąć z portfela ponad 40 złotych!

Targ/Youtube @Express Kaszubski Video

Jak informował portal "Życie": NOWA MATKA BOSKA NA JASNEJ GÓRZE POWALIŁA NA KOLANA PRZYBYŁYCH WIERNYCH. CO CHCIELI PRZEKAZAĆ DARCZYŃCY? ZDJĘCIE W SIECI ROBI FURORĘ WŚRÓD INTERNAUTÓW

Przypomnij sobie: ANDRZEJ KOSMALA MIERZY SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI OSKARŻENIAMI. CZY MENADŻER KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NAPRAWDĘ NIE CHCE POMÓC JEGO SYNOWI? JEST ODPOWIEDŹ

Portal "Życie" pisał również: WYSTARCZY KILKA PROSTYCH METOD, A MRÓWKI NA BALKONIE ZNIKNĄ W CIĄGU KILKU CHWIL! JAK POZBYĆ SIĘ TYCH OWADÓW? PEWNA SPOSOBY ZNANE PRZEZ NASZE BABCIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: HISTORYCZNE SPOTKANIE KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. MONARCHINI ROZMAWIAŁA Z PREZYDENTEM USA I JEGO ŻONĘ. JILL BIDEN PRZYĆMIONA PRZEZ KRÓLOWĄ? ZROBIŁA FURORĘ