Syn przyzwyczaja się do przedszkola i często choruje. Teściowa pomaga, zostając często z dzieckiem. Mieszka niedaleko i jest również bardzo dobrą kobietą.

Mam też matkę, która mieszka daleko. Dopóki tata żył, wszystko było w porządku.

Tata pracował, rodzice niczego nie potrzebowali, a nawet pomagali nam finansowo. Kiedy poszliśmy ich odwiedzić, pomogli nam kupić bilety. Ale pół roku temu zmarł tata, a mama żyje teraz z jednej emerytury, która prawie w całości idzie na opłaty za media w trzypokojowym mieszkaniu.

Co miesiąc wysyłam mamie 500 zł, by pomóc w opłaceniu mieszkania komunalnego. A to jedna czwarta mojej miesięcznej pensji. W pierwszym miesiącu, w którym wysłałam mamie pieniądze, świat w mojej wspaniałej rodzinie się skończył. To rozwścieczyło mojego męża i teściową. Mówią, że biorę pieniądze od rodziny. Po prostu każą mi sprzedać mieszkanie i zabrać część mojej mamie. Teraz mieszkam na terytorium mojego męża.

Nie chcę zmieniać mieszkania mojej matki na mniejsze. Na początku była taka myśl, ale teraz nie chcę. Bo zachowanie męża i teściowej jest alarmujące i rozumiem, że można się po nich wszystkiego spodziewać.

Mój mąż zarzuca, że ​​już tak mało zarabiam, chociaż dużo czasu spędzam w pracy, zrzucając dziecko na jego matkę. A ostatnio moja teściowa odbyła ze mną edukacyjną rozmowę o tym, co myśleć o swojej rodzinie, o tym, jak zabrać dziecko nad morze. I niech matka żyje na emeryturze, jak wszyscy inni. Albo idzie do pracy.

Radzą też mamie wynająć jeden pokój. Ale ona naprawdę nie chce obcych w mieszkaniu. Nawiasem mówiąc, nie wie, co się dzieje w mojej rodzinie. Więc nie chce brać ode mnie pieniędzy, a gdyby wiedziała, w ogóle by odmówiła. Naprawdę tęsknię za przyjazną rodziną, którą mieliśmy przed tymi problemami finansowymi.

Ta historia została podsłuchana przeze mnie w rozmowie z kolegami. Pomagamy również mojej teściowej, odkąd została sama. Ma też trzypokojowe mieszkanie, w którym chętnie odwiedzamy ją z dziećmi i nie chcemy, żeby tłoczyła się w jednopokojowym mieszkaniu, nie mogąc nas przyjąć.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor