Jak wyjaśnia Pomponik, 16 marca w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa miała miejsce rozprawa sądowa wokalistki Bajmu, Beaty Kozidrak. Piosenkarka miała jednak nie pojawić się w sądzie mimo wezwania. Okazuje się bowiem, że Beata Kozidrak pojechała do USA na koncert zorganizowany przez Marcina Gortata! Dlaczego to zrobiła?

Sąd zdecydował się zatem odroczyć rozprawę do 4 maja. Nie wiadomo jednak, jaki był oficjalny powód – zwolnienie lekarskie pozwanej czy tez inna okoliczność. To zostanie podane do wiadomości po stworzeniu protokołu z rozprawy.

Beata Kozidrak nie stawiła się na rozprawie sądowej. Wybrała koncert zorganizowany przez Marcina Gortata. Dlaczego tak zrobiła?

Kozidrak w listopadzie ubiegłego roku usłyszała wyrok skazujący za jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd skazał ją wówczas na pół roku prac społecznych, a także pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Musiała również zapłacić grzywnę w wysokości 10 tysięcy złotych. Piosenkarka postanowiła jednak odwołać się od wyroku, gdyż kara była jej zdaniem zbyt surowa.

Sprawa wróciła do sądu i miała się odbyć właśnie 16 marca, jednak Beata Kozidrak nie stawiła się na sali sądowej. Dlaczego? Wokalistka wystąpi bowiem na Polish Heritage Night, która jest organizowana przez Marcina Gortata. To impreza, która ma promować polską kulturę w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka na zarobić tego wieczoru około 40 tysięcy złotych.

- Jeśli oskarżony składa sprzeciw od wyroku nakazowego i chce przekonać sąd do swoich racji, to powinien być na rozprawie i zrobić to osobiście. Jest takie powiedzenie, że nieobecni nie mają racji i ono sprawdza się także w sądzie – wyjaśniła w rozmowie z Pomponikiem mecenas Elżbieta Orżewska.

Beata Kozidrak/YouTube @tvnpl

Jak informował portal "Życie Polska": EWA KRAWCZYK POSTANOWIŁA ZABRAĆ GŁOS W SPRAWIE NAPRAWDĘ POWAŻNYCH ZARZUTÓW POD SWOIM ADRESEM. ŻONA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA PRZEKONUJE, ŻE TO KŁAMSTWA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE OSZCZĘDZA POLAKÓW! JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O TYM, CO ZOBACZYŁ W SWOJEJ NAJNOWSZEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ POLSKI. TO STANIE SIĘ WIOSNĄ

Portal "Życie Polska" pisał również: WIELU Z NAS MOŻE LICZYĆ NA OTRZYMANIE DOFINANSOWANIA DO OGRZEWANIA. NIEKTÓRE OSOBY UZYSKAJĄ NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY. ILE MOŻNA OTRZYMAĆ I JAK WNIOSKOWAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ELŻBIETA JAWOROWICZ W OSTATNIM WYDANIU „SPRAWY DLA REPORTERA” WRĘCZ NIE MOGŁA POWSTRZYMAĆ ŁEZ! HISTORIA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIONO BYŁA BARDZO PORUSZAJĄCA