Jak przypomina serwis Jastrząb Post, królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w historii świata. Dokładnie 6 lutego przypadło 70-lecie jej panowania. Elżbieta II przejęła schedę po swoim ojcu Jerzym VI, który zmarł po ciężkiej chorobie. Królowa objęła tron mając zaledwie 26 lat, a jej oficjalna koronacja przypadła dopiero 2 czerwca 1953 roku, czyli półtora roku po przejęciu władzy. Od tego momentu rządzi Wielką Brytanią i tzw. Commonwealth, czyli wszystkimi podległymi Koronie terytoriami.

Królowa doczekała się ze swoim mężem, księciem Filipem czwórki dzieci i potężnej liczby wnuków, a także prawnucząt. Śmierć księcia Filipa w 2021 roku była dla królowej prawdziwym ciosem. Monarchini ma już 95 lat i mimo ostatnich kłopotów zdrowotnych wciąż cieszy się dobra kondycją. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że od blisko dwóch lat żyje w dużej mierze w izolacji, przez co wiele obowiązków przejął jej syn, książę Karol i wnuk książę William.

Królowa Elżbieta II obchodzi 70-lecie panowania. Jolanta Kwaśniewska wspomina wizytę monarchini w Polsce

Jolanta Kwaśniewska w 70. Rocznicę panowania królowej Elżbiety II została zaproszona do rozmowy w „Dzień Dobry TVN”, w którym opowiedziała o tym, z czym wiązało się zorganizowanie wizyty dyplomatycznej monarchini w Polsce. Kwasniewska była wówczas Pierwszą Damą i jak sama przyznała, cały Pałac Prezydencki był niezwykle zdenerwowany i poruszony wizytą ze względu na nie tylko protokół dyplomatyczny, ale i dworski.

Kwaśniewska przyznała, że pierwsza rozmowa po oficjalnym powitaniu, która miała miejsce w Sali Rokoko była niezwykle stresująca, gdyż przy królowej nie wolno rozmawiać o polityce i to ona sama zaczyna rozmowę.

- Królowa tworzyła tak wspaniałą atmosferę, była dla nas tak ciepła. Patrzyła na nas z wielką przyjaźnią. Mieliśmy ten zaszczyt, że to nam przypadło w udziale gościć Jej Królewską Mość, bo tylko raz w życiu taką wizytę królowa może w określonym kraju – powiedziała w rozmowie z „DDTVN” Jolanta Kwaśniewska.

Oficjalna wizyta królowej Elżbiety II w Polsce odbyła się 25 marca 1996 roku. Była to jej jedyny pobyt w naszym kraju, zgodnie z protokołem królewskim.

Jak informował portal "Życie Polska": FERIE ZIMOWE W PEŁNI. W ZAKOPANEM TŁUMY TURYSTÓW. JEDNA Z INTERNAUTEK POSTANOWIŁA POKAZAĆ, ILE ZAPŁACIŁA ZA POSIŁEK W LOKALU. SUMA NA PARAGONIE POWALA

Przypomnij sobie: ROLNIK SZUKA ŻONY: POWAŻNE ZARZUTY WOBEC JEDNEJ Z ROLNICZEK. INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI. ELŻBIETA ODPOWIADA NA MEDIALNE DONIESIENIA

Portal "Życie Polska" pisał również: WIADOMO JUŻ, CO DZIEJE SIĘ Z JERZYM POŁOMSKIM. UWIELBIANY PRZEZ MILIONY POLAKÓW PIOSENKARZ OD DŁUGIEGO CZASU ZMAGA SIĘ Z CHOROBAMI. CHODZI O MAJĄTEK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: 500 PLUS CAŁKOWICIE NA NOWO! POLSCY RODZICE MUSZĄ WIEDZIEĆ, W JAKI SPOSÓB ZŁOŻYĆ WNIOSEK O ŚWIADCZENIE SPOŁECZNE. OD 2022 WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET