Serwis O2 przypomina, że ponad 20 lat temu polskie kina niemal szturmem zdobyła uważana dziś za kultową komedia „Chłopaki nie płaczą”. Film, w którym brawurowo zagrał m.in. Cezary Pazura, Michał Milowicz czy Bohdan Łazuka nawet obecnie cieszy się wielkim zainteresowaniem widzów. Wielu z nas doskonale pamięta pryszczatego studenta Oskara, który chciał przeżyć swój pierwszy raz.

W zabawną postać wcielił się wówczas Wojciech Klata, który dał się w ten sposób zapamiętać, choć miał już na koncie wiele interesujących występów w innych produkcjach.

Wojciech Klata zaczął swoją przygodę z aktorstwem w młodzieżowym teatrze „Kleks”, a do filmu trafił dzięki Krzysztofowi Gradowskiemu – zagrał ucznia w filmie młodzieżowym „Pan Kleks w kosmosie”.

Dodatkowo wielu z nas doskonale pamięta Klatę z roli Grzesia w niezapomnianym dramacie Macieja Dejczera „300 mil do nieba”. Potem mogliśmy go zobaczyć w biograficznym filmie Andrzeja Wajdy „Korczak”, a także dramacie Spielberga „Lista Schindlera”.

Jak potoczyła się kariera Wojciecha Klaty? Słynny Oskar z „Chłopaków nie płaczą” poszedł inną ścieżką

Wszystko wskazywało na to, że wielka kariera aktorska stoi przed Wojciechem Klata otworem i ma szanse na wejście do panteonu sław. Jednak tak się nie stało. Młody aktor postanowił zagrać jeszcze w trzech filmach Zapach deszczu", "Król przedmieścia" i "Obcy IV" i rzucił aktorstwo!

W 2004 roku Wojciech Klata zaczął tworzyć w TVP2 teleturniej dla młodzieży „Burza mózgów”, a potem jako absolwent socjologii zajął się karierą naukową i w TVP Kultura mogliśmy oglądać jego program „Socjopaci”.

Klata wciąż pracuje dla TVP – prowadził również program „System )9”, a później został wicedyrektorem, TVP Kultura i pełni tę rolę do dziś.

Wojciech Klata/Youtube @ai.pictures wersja Polska

DANUTA HOLECKA POKAZAŁA SIĘ W ZUPEŁNIE NOWYM WYDANIU W OSTATNICH „WIADOMOŚCIACH”. WIELU WIDZÓW MIAŁO PROBLEM Z ROZPOZNANIEM JEJ. WIELKA ZMIANA

CZĘŚĆ EMERYTÓW I RENCISTÓW SPORO STRACI NA POLSKIM ŁADZIE. W TEJ GRUPIE ZNALAZŁ SIĘ JAROSŁAW KACZYŃSKI. MOWA O NAPRAWDĘ SPORYCH KWOTACH PIENIĘDZY

KATARZYNA DOWBOR ZNALAZŁA SIĘ W NIEZWYKLE SKOMPLIKOWANEJ SYTUACJI. POTRZEBNA BYŁA POMOC SPECJALISTY. POWODEM PROGRAM „NASZ NOWY DOM”. CO SIĘ STAŁO

PODCZAS OSTATNIEJ DROGI ŻORY KOROLYOVA NIE POJAWIŁA SIĘ DOMINIKA GWIT. AKTORKA WE WZRUSZAJĄCY SPOSÓB ODDAŁA HOŁD PRZYJACIELOWI. JAK TO ZROBIŁA