Jak przypomina portal "Goniec", konflikt pomiędzy Michałem Wiśniewskim i Sławomirem Świerzyńskim rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Spór wybuchł po opublikowaniu listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury i pomimo upływu czasu wciąż przybiera na sile. Michał Wiśniewski po raz kolejny uderzył w lidera Bayer Full. O co poszło tym razem?

Michał Wiśniewski krytykuje Sławomira Świerzyńskiego

Nie cichną echa po opublikowaniu listy artystów, którzy mieli otrzymać wsparcie finansowe z Funduszu Wsparcia Kultury. Wojna medialna z tym związana trwa w najlepsze pomiędzy Michałem Wiśniewskim i Sławomirem Świerzyńskim.

Lider Bayer Full w jednym z wywiadów bronił przyznanego mu wówczas wsparcia, przy okazji obrażając wielu uznanych artystów. Oberwało się wówczas między innymi zespołowi Kult, o którym Świerzyński powiedział, że nikt już nie pamięta ich twórczości.

Świerzyński na tym jednak nie poprzestał. Stwierdził, że jego muzyka jest potrzebna osobom, które przebywają w szpitalach, by mogły wracać do zdrowia i pełni sił. To był jeden z argumentów, jakie podawał uzasadniając zasadność przyznania mu wspomnianej dotacji.

Słysząc te słowa Michał Wiśniewski stwierdził, że lider Bayer Full zdecydowanie przecenia swoje umiejętności wokalne i dużo mu brakuje choćby do Marcina Millera. "Pacjent rzeczywiście, jak włączą jego muzykę, może jedynie wstać i ją wyłączyć. Właśnie to robi złą robotę" - dodał wówczas Wiśniewski.

Sławomir Świerzyński/ YouTube @Rmf fm
Sławomir Świerzyński/ YouTube @Rmf fm
Sławomir Świerzyński/YouTube @Rmf fm

Świerzyński stwierdził, że Michał Wiśniewski atakuje go za to, że nawiązał niegdyś wsółpracę z jego byłą żoną Magdą Femme. Ponoć liderowi Ich Troje nie sodobało się to, że pieniądze za zaprojektowanie pocztówki mutimedianej trafiły na konto jego partnerki.

Co sądzicie o konfikcie pomiędzy muzykami?

To też może cię zainteresować: Hanna Lis i Kinga Rusin kiedyś były najlepszymi przyjaciółkami, a teraz wolałyby zapomnieć o tamtych czasach. Tego faktu nie da się wymazać z pamięci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Żywioł zmienił to miejsce nie do poznania. Nagranie video jest zatrważające. Skutki nagłego załamania pogody mieszkańcy będą odczuwać przez długi czas

O tym się mówi: Leszek Miller przeżył naprawdę traumatyczne chwile. Były premier postanowił ostrzec wszystkich. Cenna rada polityka na przyszłość