Mija już niemal 24 lata od dnia, w którym odeszła największa ikona brytyjskiej rodziny królewskiej. Nieszczęśliwy wypadek, jaki miał miejsce 31 sierpnia 1997 roku, do dziś jest obiektem domysłów i teorii spiskowych, a przede wszystkim - niewysłowionego smutku.

Niewielu wie o tym, że śmierć księżnej Diany dotknęła nie tylko jej rodzinę i oddanych wielbicieli, ale i... francuskich lekarzy, którzy do ostatniej chwili usiłowali uratować jej życie. Jeden z nich postanowił zabrać głos w sprawie teorii spiskowych, których francuska klinika stała się obiektem. Co powiedział?

Wzruszające świadectwo francuskiego chirurga

Portal Daily Mail postanowił opublikować rozmowę z MonSefem Dahmanem - chirurgiem, który był świadkiem ostatnich oddechów uwielbianej przez świat księżnej. Opowiedział on nieco więcej o tym, jak przebiegało ratowanie Diany i o tym, co spotkało lekarzy po śmierci "królowej ludzkich serc"...

Dahman i pozostali lekarze zrobili co mogli, by uratować życie księżnej. Długo walczyli o przywrócenie jej akcji serca - wszystko jednak na darmo. Niestety, niepowodzenie to stało się źródłem licznych teorii spiskowych skierowanych w klinikę, do której po wypadku trafiła Diana. Wielu zarzuca lekarzom, iż... wzięli udział w spisku, mającym na celu zamach na życie księżnej. Chirurg, od lat słyszący te bolesne słowa, postanowił na zawsze położyć kres podobnym domniemaniom.

"Walczyliśmy z całych sił, mieliśmy wiele podejść, naprawdę. Kiedy pracuje się pod tak wielką presją, czas płynie nieubłaganie. Jedyne, co się liczy, to fakt, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby ją ocalić. Miewaliśmy jeszcze tragiczniejsze przypadki w Pitié-Salpêtrière, to najlepsze centrum medyczne we Francji. Udało nam się ocalić część poszkodowanych, ale jednak w tym przypadku stało inaczej. Nie mogliśmy jej uratować. Mocno się to na nas odbiło. Energia, którą włożyliśmy w walkę o jej życie, przyniosła nam ból niemal fizyczny. Byliśmy rozbici, zmęczeni i załamani" - wspomina Dahman.

Lekarze robili wszystko, by ocalić młodą księżną - tym bardziej zabolały ich zarzuty, jakoby celowo mieli oni przyczynić się do śmierci Diany.

Czy wywiad z chirurgiem położy kres wszystkim teoriom spiskowym?

Zobacz także: Anna Nowak Ibisz wspaniale urządziła swoją rezydencję nad morzem. Wnętrza jej mieszkania wyglądają fantastycznie

Może cię zainteresować: Jak wygląda życie jedynych sześcioraczek na świecie po 30 latach? Wyglądają niesamowicie

Pisaliśmy również o: Elżbieta Witek zaszczycona wyjątkowymi życzeniami. Poseł PiS pamiętał o ważnym dniu marszałek Sejmu. O co chodzi