Jakiś czas temu twórcy Telewizji Polskiej, zachęceni ogromnym sukcesem programu "Dance Dance Dance" postanowili iść dalej w kierunku podbijania tanecznego rynku. Zaowocowało to pomysłem wykupienia praw do innego kultowego show, które kilka lat temu emitowane było na... stacji TVN. Mowa oczywiście o "You Can Dance".

Zarząd TVP z pewnością nie spodziewał się ostrych słów, jakie w reakcji na te plany skierowali do stacji polscy tancerze. W sieci pojawił się list otwarty w odważny sposób krytykujący działania Telewizji. Artyści nie są zadowoleni z tego, że popularyzacja tańca stanie się domeną Telewizji Polskiej, której wartości - według nich - na wielu płaszczyznach sprzeczne są z podstawową filozofią tańca. Jakie działania podjęli tancerze?

Znany tancerz przestrzega przed udziałem w show

Protest polskich tancerzy przeciwko działaniom Telewizji Polskiej nie skończył się na pustych słowach - wszyscy artyści zgodnie odmówili bowiem udziału w odświeżonej wersji "You Can Dance". Stacja, idąc za ciosem, postanowiła więc zmienić show w... program dla dzieci.

"Środowisko taneczne zostało całkowicie olane, więc produkcja robi edycję programu dla dzieci. Bardzo zwinny ruch, ponieważ jakakolwiek krytyka programu (...) będzie odbijana na zasadzie ataku na DZIECI i ich marzenia. A wiadomo, że to niefajne. Dzieci nie są niczemu winne, dzieci chcą tańczyć" - skomentował działania stacji tancerz Grzegorz "Gregory" Kuciak.

Kuciak w obszerny sposób opisał problem, jaki tancerze mają w związku z planowanym programem. Według niego kolejne taneczne show nie jest potrzebne stacji, którą uznaje za czystą propagandę.

W swoim liście do polskich widzów i pasjonatów tańca Gregory przestrzega również rodziców przed posyłaniem swoich dzieci do programu. Apeluje, by zamiast na pogoni za sławą skupić się na prawdziwym szlifowaniu umiejętności - bowiem tylko to sprawi, że dzieci w przyszłości będą miały szansę stać się prawdziwymi artystami. Nie uczyni tego natomiast występ w programie TVP.

Również koledzy z branży Kuciaka chętnie podpisują się pod jego słowami i szeroko je udostępniają. Wygląda to na prawdziwą rewolucję ze strony środowiska tanecznego.

Czy TVP weźmie sobie do serca słowa artystów?

Zobacz także: Wypoczęta Kinga Rusin relacjonuje mecz turnieju Roland Garros. Słowa dziennikarki zaskoczyły fanów

Może cię zainteresować: Arkadiusz Milik podnosi się po zerwaniu. Piłkarz spaceruje po Warszawie z nową ukochaną. Kim jest wybranka sportowca

Pisaliśmy również o: Urocze zdjęcia Małgorzaty Rozenek - Majdan robią furorę w sieci. Gwiazda wygląda olśniewająco