Politycy to też ludzie - to nieoczywiste stwierdzenie postanowił potwierdzić rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, dzieląc się z Polakami swoimi największymi kulturalnymi zainteresowaniami. Co znalazło się na liście uwielbianych ostatnio przez posła odkryć?

Nikt nie spodziewał się po pośle takiego gustu

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, już od ponad dwudziestu lat współpracujący z rządzącą partią, też musi czasem oderwać się od polityki. Po co najczęściej sięga Radosław Fogiel w wieczorne przerwy od pracy? Odpowiedź może zaskoczyć.

Fogiel nie ukrywa, że najważniejsze miejsce w jego sercu jeśli chodzi o popkulturę zajmuje kultowa filmowa seria - "Gwiezdne wojny". To właśnie po te filmy poseł sięga najczęściej, kiedy chce się rozerwać i odpocząć od stresującej pracy polityka. Nie są to jednak jedyne kinowe dzieła, które ostatnio zrobiły na nim wrażenie.

Okazuje się, że wśród ulubionych filmów polityka znalazł się pewien tytuł, którego z pewnością nie spodziewali się tam zobaczyć wyborcy rządzącej partii. Jest to zeszłoroczny dreszczowiec "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Za co Fogiel tak ceni tę produkcję?

"Warto po niego sięgnąć, ponieważ porusza ważne współczesne problemy, które pojawiają się w debacie publicznej, a jednocześnie po względem czysto filmowym opowiada tę historię w nieoczywisty sposób, grając konwencjami komedii romantycznej i amerykańskiego filmu o nastolatkach. To wpływa na to, że po seansie pozostawia po sobie trochę osadu u widza" - zdradził poseł. Całokształt filmu Fogiel ocenił na 8 z 10 i zapewnił, że za scenariusz bez wątpienia należy mu się Oscar.

Wybór filmu może okazać się na tyle zaskakujący, iż przez wielu krytyków produkcja "Obiecująca. Młoda. Kobieta", ze względu na poruszaną tematykę, została uznana za wzorową przedstawicielkę... kina feministycznego. Tego po przedstawicielu Prawa i Sprawiedliwości z pewnością nikt się nie spodziewał.

Co na to wyborcy?

Zobacz także: Anna Dymna szczerze o swoim stanie zdrowia. Odniosła się do plotek o utracie wzroku

Może cię zainteresować: Udostępniono nowe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo ile zarobił na swoim stanowisku w rządzie. Te sumy mogą zdziwić

Pisaliśmy również o: Mikołaj z programu „Rolnik szuka żony” ujawnił jak potoczyło się jego małżeństwo. Czy wybredny rolnik został ze swoją dużo młodszą wybranką