W poniedziałek, 5 kwietnia, całą Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego z najbardziej uwielbianych muzyków w naszym kraju - Krzysztofa Krawczyka. Informację tą z rozpaczą przyjęli zarówno przedstawiciele starszych, jak i młodszych pokoleń - utwory Krawczyka były bowiem tak ponadczasowe, że trafiały do serc osób w każdym wieku.

Nic więc dziwnego, że na uroczystości pogrzebowej w Grotnikach pojawili się nie tylko najbliżsi przyjaciele i rodzina muzyka, ale i fani, którzy nawet po pogrzebie nie przestają odwiedzać grobu gwiazdora. W samą sobotę na cmentarzu w Grotnikach pojawiło się około czterystu osób z całej Polski, chcących oddać hołd pamięci muzyka.

Była wśród nich jedna, naprawdę wyjątkowa osoba, która w równie niezwykły sposób postanowiła uhonorować artystę... O kogo chodzi?

Wzruszające sceny nad grobem Krawczyka

Jak poinformował expressilustrowany.pl, na cmentarzu w Grotnikach rozegrały się naprawdę wzruszające sceny. Grób muzyka postanowiła bowiem odwiedzić 13-letnia Amelia Skalska pochodząca z Wielkopolski. Przejechała ona wraz ze swoim tatą ponad 100 kilometrów po to, by zrobić coś absolutnie niezwykłego.

Jako iż Amelia na co dzień jest uczennicą szkoły muzycznej i uczy się grać na skrzypcach, postanowiła wykorzystać swoje umiejętności do oddania hołdu Krawczykowi. Dziewczynka nad grobem muzyka postanowiła zaaranżować dwie piosenki - jedną z repertuaru samego artysty, "To, co dał nam świat", oraz pieśń religijną - "Barkę". W całej akcji pomógł jej tata.

"Amelia jest takim ulicznym grajkiem. W każdy weekend jeździmy w inne miejsce i gramy Scorpionsów, Niemena, Wodeckiego. W ten sposób oddajemy hołd muzykom. Córka wpadła na pomysł, by także upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Wybrała dwa utwory, które zaaranżowaliśmy" - opowiada ojciec utalentowanej dziewczynki.

Nie ma wątpliwości, że widząc to, sam Krawczyk na pewno byłby wzruszony wyjątkowym czynem 13-latki.

Zobacz także: Rozenek nadal "cudnie chudnie". Prezenterka zachęca swoich fanów do ćwiczeń. Jak gwiazda spełnia się w roli sportowego guru

Może cię zainteresować: Katarzyna Dowbor jest gospodynią programu "Nasz nowy dom". Jak mieszka dziennikarka, która organizuje remonty innym

Pisaliśmy również o: Menadżer Krzysztofa Krawczyka docenił zachowanie Daniela Olbrychskiego. Padło wiele ciepłych słów