Jak podaje portal "Pomponik", Ewa Błaszczyk udzieliła wywiadu, w którym zdradziła, jak teraz czuje się jej córka Aleksandra. Aktorka od wielu lat walczyła o poprawę stanu zdrowia córki, która zapadła w śpiączkę. Lata pracy i walki zaczęły przynosić oczekiwane efekty.

Ewa Błaszczyk o swojej córce

Córka Ewy Błaszczyk, Ola Janczarska zapadła w śpiączkę przed niemal 21 laty, 11 maja 2000 roku. Dziewczynka zakrztusiła się wówczas połykaną tabletką. W skutek tego doszło u niej do obrzęku mózgu, a w jego konsekwencji do śpiączki.

Ewa Błaszczyk z córkami/ YouTube @Plejada
Ewa Błaszczyk z córkami/ YouTube @Plejada
Ewa Błaszczyk z córkami/ YouTube @Plejada

Aktorka nigdy nie przestała walczyć o to, by jej córka wybudziła się ze śpiączki. Pomogła przy tym wielu innym rodzicom obudzić ich dzieci. Dwa lata po tym, jak Ola zapadła w śpiączkę, Ewa Błaszczyk wspólnie z księdzem Tadeuszem Drozdowiczem założyła fundację A kogo? 10 lat później, powstała pierwsza klinika Budzik, do której trafiają dzieci, które doznały poważnych urazów mózgu.

Pięć lat temu Ola Janczarska przeszła zabieg wszczepienia stymulatora mózgu. Operacji dokonali polscy lekarze pod nadzorem specjalistów z Chin. Po zabiegu udało się w sposób zdecydowany poprawić ukrwienie mózgu córki Ewy Błaszczak. Dziewczyna wykonuje również różne czynności w sposób bardziej regularny, robiąc to na wyraźną prośbę.

Ewa Błaszczyk/ YouTube @Plejada
Ewa Błaszczyk/ YouTube @Plejada
Ewa Błaszczyk/ YouTube @Plejada

Ola ma niebawem przejść kolejny zabieg, tym razem wszczepienia do mózgu komórek macierzystych. Aktorka jest teraz zdecydowanie spokojniejsza o stan zdrowia córki, bo ten wreszcie jest stabilny. Ewa Błaszczyk zapytana o to, co było w trakcie ostatnich dwóch dekad najtrudniejsze odpowiedziała, że zaakceptwanie tego, że być może nigdy nic w stanie jej córki się nie zmieni.

Jak oceniacie postawę Ewy Błaszczyk?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Hyży pokazała swoją teściową i opowiedziała o relacji z nią. Czy kobieta jest podobna do popularnego syna, Grzegorza Hyżego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zamiast pieśni religijnej wierni usłyszeli coś zupełnie innego. Wielka wpadka podczas emisji mszy świętej. O czym mowa

O tym się mówi: Życzenia z okazji dnia kobiet złożone przez księży wywołały w sieci prawdziwą burzę. Reakcja była błyskawiczna